НВП «Аріадна®». Здоров'я в кожен дім!
Синбіотик.
Для немовлят та діточок раннього віку.
Безпечний та ефективний синбіотик - для новонароджених та дітей грудного віку.
Для формування і підтримки здорового мікробіома кишечнику у дітей з перших днів життя. Активний антагоніст патогенної мікрофлори. Сприяє ефективному відновленню мікрофлори при дисбактеріозах різної етіології. Сприяє нормалізації функціонування шлунково-кишкового тракту і нормалізації обмінних процесів організму дитини.

Бебінорм

Склад. Одна капсула містить:
- живі ліофілізовані іммобілізовані бактерії Bifidobacterium adolescentis, Bifidobacterium bifidum – не менш 6 млрд. (billions) КУО/г*(СFU/g) - 160 мг(mg);
- пектин (полігалактурова кислота) - 24 мг (mg);
- лактулоза - 12 мг (mg);
- допоміжні речовини: кремнію діоксид, магнію стеарат - 4 мг (mg).
Форма випуску: капсули.

Важливо знати
Формування мікробіоти новонародженої дитини починається відразу після народження і триває протягом тривалого часу (всі періоди фізіологічної адаптації). Зміна якісного і кількісного складу мікрофлори кишечнику у дітей раннього віку пов'язана з багатьма факторами: поступова зміна дієти (перехід від природного вигодовування до адаптованих продуктів дитячого харчування, потім - до харчових продуктів для дорослих), дозрівання систем загального і локального імунітету [1].

Один з найважливіших показників здоров'я дитини - високий рівень біфідофлори. Затримка і порушення біфідобактеріальної колонізації в дитинстві збільшує ризик дитячих хвороб і впливає на здоров'я людини в майбутньому.

Особливості мікробіоценоза кишечнику дитини пов'язані зі станом його захисних систем, які протягом довгого часу після народження залишаються функціонально незрілими. Також слизова оболонка немовлят не здатна до вироблення власних секреторних імуноглобулінів. Кількість плазматичних клітин слизової оболонки тонкої кишки, що синтезують IgA, наближається до такої у дорослих людей тільки до другого року життя. Дозрівання імунної системи відбувається при контакті новонародженого з бактеріальними і харчовими алергенами, в чому беруть участь бактерії нормальної мікрофлори кишечнику, які володіють імуномодулюючими властивостями. Рання колонізація кишечнику впливає на становлення імунної системи новонародженої дитини, формування харчової толерантності, розвиток алергічних захворювань.

Прийом синбіотика Бебінорм дітям першого року життя сприяє стабільній та тривалій колонізації кишечника біфідобактеріями [2].

Розвиток і настання різних хронічних захворювань виникає, коли відбувається порушення складу мікрофлори кишечнику. При прийомі синбіотика Бебінорм діти легше засвоюють їжу, знижується кількість випадків метеоризму, болю в животі, затримки газів в кишечнику; знижується кількість випадків кольок, «безпричинного» плачу, зменшується частота та сила закрепів.

Фармакологічні властивості компонентів.
Властивості синбіотика Бебінорм зумовлені властивостями його компонентів та їх синергічним поєднанням.

Пробіотична дія. Мікроорганізми, що входять до складу Бебінорм, мають високу антагоністичну активність до патогенних мікроорганізмів. Антагоністична активність спрямована проти екзогенної мікробіоти та ґрунтується на різних біохімічних механізмах: синтезу антимікробних сполук, бактеріоцинів, а також органічних кислот [2]. Бактеріоцини проявляють специфічну антагоністичну активності відносно мікроорганизмів роду Bacillus, Enterococcus, E. coli, Salmonella, Clostridium, Shigella, Staphylococcus і Streptococcus. Бактеріоцини сприяють антимікробної активності шляхом проникнення через пори клітинної стінки патогена, що призводить до лізису клітин патогена та запобіганню біосинтезу його клітинної стінки. Білкова природа бактеріоцинів робить їх стійкими до дії ферментів, таких як амілаза та ліпаза [3], продукуємих патогенами.

Біфідобактерії, які входять до складу Бебінорм, ефективно конкурують з патогенними мікроорганізмами за сайти адгезії на епітеліальних клітинах макроорганізму. Тим самим - вони забезпечують колонізаційну резистентність [4,5] та протиінфекційний захист організму. Біфідобактерії прикріплюються і до клітин самих патогенів (збудників інфекційних хвороб), запобігаючи адгезії останніх на ентероцитах, що сприяє пришвидченню елімінації патогенів [6]. Здатність біфідобактерій прикріплюватися до епітеліоцитів відіграє важливу роль в колонізації шлунково-кишкового тракту, запобігаючи їх швидкій елімінації перистальтикою кишечника. Цей фактор забезпечує біфідобактеріям конкурентоспроможність у екосистемі кишечнику.

Організм людини не здатен самостійно синтезувати вітаміни і має отримувати їх із довкілля. Одним із джерел утворення низки вітамінів є саме нормальна мікробіота кишечнику, тому дисбіоз часто супроводжується ознаками вітамінної недостатності [7]. Біфідобактерії синтезують амінокислоти, вітаміни групи К, тіамін, рибофлавін, нікотинову, пантотенову та фолієву кислоти, піридоксин та ціанокобаламін, які всмоктуються в кишечнику.

Біфідобактерії пригнічують ріст небажаної мікрофлори дією оцтової та молочної кислот (фінішних продуктів метаболізму цих мікроорганізмів), вони знижують рН в шлунково-кишковому тракті, створюючи несприятливі умови для розвитку патогеннів, здійснюють бактеріостатичну дію [8].

Біфідобактерії, що містяться в Бебінормі, просуваючись по кишечнику, деіммобілізуються із захисної біополімерної матриці та коригують склад мікрофлори кишечнику. А вивільнена від іммобілізованих компонентів матриця біополімерів виступає в ролі ентеросорбенту токсинів.

Регуляторна дія. Складові синбіотику Бебінорм комплексно нормалізують травлення, підтримують здоров'я мікробіоти кишечнику, зменшують симптоми моторно-евакуаторної дисфункції шлунку та кишечнику.

Біфідобактерії розкладають в кишечнику речовини, які не можуть засвоюватись організмом людини, включаючи нерозчинний крохмаль, складні вуглеводи, олігоцукри, протеїни та муцин [5], на більш прості речовини. В результаті цього метаболізму утворюються коротколанцюгові кислоти, такі як молочна та оцтова, які необхідні для компенсації щоденних енергетичних потреб організму людини.

Пребіотична дія лактулози та пектину, які входять до складу Бебінорм, направлена на створення оптимальних умов життєдіяльності біфідо - і лактобактерій, прискорення їх розмноження та адгезії в зоні їх природного існування. Молекула лактулози не розщеплюється ферментами тонкої кишки, внаслідок чого, вона залишається інтактною аж до потрапляння в товсту кишку, де відбувається її розкладання під дією бактерій. У товстій кишці лактулоза ферментується. Результатом ферментації є низькомолекулярні коротколанцюгові органічні кислоти: молочна, оцтова, масляна та пропіонова, підкислюється вміст кишечника, підвищується осмотичний тиск у товстій кишці, регулюється транзит хімусу і поліпшується всмоктування води, натрію, хлору, а також кальцію і магнію. Коротколанцюговим кислотам властиво регулювати перистальтику товстого кишечника, стимулюючи або стримуючи моторику шлунково-кишкового тракту. У товстій кишці лактулоза є ідеальним живильним субстратом для біфідобактерій, що призводить до пригнічення протеолітичної умовно-патогенної мікрофлори, яка продукує токсини [9].

Пектин не гідролізується ферментами травного тракту людини. Він розщеплюється тільки в товстому кишечнику під дією бактеріальних ферментів. У шлунково-кишковому тракті пектини утворюють гелеподібну масу, яка при русі по кишечнику формує пристінкову слизову оболонку і тим самим захищає від подразнень стінку кишечнику, а також адсорбує токсичні речовини, які містяться в шлунковому соку, запобігаючи їх реадсорбції. Поступаючи в товсту кишку, пектини піддаються частковій ферментації кишковою мікрофлорою, стимулюючи тим самим зростання корисних симбіонтів і надаючи біфідогенний ефект. При цьому утворюються коротколанцюгові органічні кислоти (пропіонова, масляна, оцтова), які сприяють підтримці рівня pH кишечника і беруть участь в енергетичному обміні організму, а також виявляють протизапальний і антиканцерогенний ефект. Карбоксильні і гідроксильні групи цих кислот зв'язують свинець, кадмій, ртуть та ін. в крові та сприяють їх виходу з депо з подальшим виведенням із сечею [10].

Імуномодулююча дія. Біфідобактерії, що входять до складу Бебінорм, сприяють нормалізації пригніченої імунної системи, а за умови її нормального функціонування не порушують її роботу [11]. Вони здійснюють імуномодулюючу дію за механізмами гальмування запальних реакцій, регулювання експресії ТLR (Toll-likereceptors), активації DCs (Dendritic) і NK (NaturalKiller), проліферації лімфоцитів, балансування Т-хелперів (Th1/Th2), секреції специфічного IgA, який додатково обмежує мікробну взаємодію з епітелієм [3].

За рахунок вищеописаних властивостей капсули сінбіотіческіе Бебінорм мають високу ефективність і рекомендуються до широкого застосування.

Показання:
- гострі кишкові інфекції (ГКІ), характерні для дитячого віку (сальмонельоз, шигелезна інфекція, ешеріхіози), ГКІ невстановленої етіології;
- при інтоксикаціях (отруєннях) екзогенного (харчові, хімічні, лікарські, важкими металами, радіонуклідами, пестицидами та ін.) і ендогенного походження (що виникають при різних захворюваннях і дисфункції внутрішніх органів);
- при інфекційних захворюваннях (включаючи стафілокок, стрептокок, синьогнійну паличку);
- при вірусних інфекціях, у т.ч. при герпесі (включаючи цитомегаловірус), ротавірусній інфекції;
- при дисбактеріозах різного походження;
- при діареї різного походження в т.ч. антибіотик-асоційованої діареї;
- при грипі, ГРВІ, гаймориті, тонзиліті, бронхіті;
- при запальних захворюваннях дихальної системи бактеріального та вірусного походження - гаймориті, фарингіті, ларингіті, тонзиліті (ангіні), бронхіті, запаленні легенів, грипі та інших гострих і хронічних респіраторних захворюваннях;
- при алергічних захворюваннях і станах (атопічний дерматит, нейродерміт, кропив'янка, бронхіальна астма та ін.);
- при запорах;
- при використанні антибіотиків та інших хімічних синтетичних лікарських засобів для лікування дитини;
- при використанні у матері антибіотиків або інших хімічних синтетичних лікарських засобів протягом останніх 10 днів вагітності;
- при відсутності грудного годування, порушення режиму вигодовування дитини, неправильному введенні прикорму. Для підтримки здоров'я - при зміні харчування (перехід з грудного годування на молоко, на перші каші і т.д.);
- для сприяння формуванню стану стійкої здоров'я, нормального травлення і високого власного імунітету дитини, а також - у майбутнього дорослої людини.
Застосування Бебінорм для сприяння формуванню стану стійкого здоров'я, травлення та власного імунітету дитини, а також – майбутньої дорослої людини. На першому році життя травний тракт дитини досягає високого ступеня бактеріальної колонізації, яка дуже близька за складом до мікробіоти кишечника дорослих людей [20]. Первинна бактеріальна колонізація відіграє основну роль у визначенні траєкторії сукцессіі, метою якої є досягнення стабільної бактеріальної екосистеми [21]. На відміну від мікрофлори кишечника дорослих людей, мікрофлора кишечника дітей першого року життя є менш стабільною. Часткова або повна елімінація біфідобактерій призводить до пригнічення імунологічних сил організму, оскільки порушуються процеси травлення, всмоктування та всіх видів обміну: знижується засвоєння заліза, кальцію, страждає вітамінсинтезуюча функція мікрофлори кишечнику. На тлі зниження імунологічного захисту виникають умови для реалізації патогенної дії інфекційних збудників.
Введення Бебінорм дітям першого року життя сприяє тривалій стабільній колонізації кишечнику біфідобактеріями, забезпеченню швидкого та правильного формування власної мікробіоти та імунітету у новонародженої дитини; сприяє формуванню харчової толерантності; балансуванню, в потрібному напрямку, розвитку імунної відповіді дитини та зниженню небезпеки розвитку алергічних захворювань. Таким чином, формується закладка здоров'я на все життя.

Застосування Бебінорм при дисбіотичних станах, що супроводжують гострі кишкові інфекції (ГКІ), характерні для дитячого віку (сальмонельоз, шигельозна інфекція, ешерихіози, вірусні інфекції, ГКІ невстановленої етіології).
Епітелій слизової оболонки кишечнику - це величезна поверхня, доступна для вторгнення збудників, які можуть отримати доступ до внутрішнього середовища тіла. Самі характеристики, які роблять слизову оболонку відмінною при фізіологічній активності, такі як поглинання, також створюють вразливість до патогенної інвазії та інфекції. Цілісність цього бар'єру може бути посилена біфідобактеріямі, які входять у склад Бебінорм.
Колонізація кишечника немовлят біфідобактеріями при кишкових інфекціях, знижує ризик виникнення у них некротичного ентероколіту. Біфідобактерії пригнічують ріст патогенних мікроорганізмів не лише шляхом колонізаційної резистентності. Вони знижують ендотоксемію та інгібують каскад запальних реакцій. Позитивний вплив Бебінорм включає в себе скорочення тривалості інфекції та зниження сприйнятливості організму до патогенів.

Застосування Бебінорм при алергії. У більшості випадків алергія пов'язана з дисбіозом кишечника. При нестачі захисної мікрофлори змінюється проникність кишкової стінки. При застосуванні Бебінорм пригнічується патогенна мікробіота, яка сприяє розвитку алергії. Зміцнюється імунітет організму й усуваються алергічні реакції на епігенетичному рівні за рахунок коротколанцюгових органічних кислот. Застосування Бебінорм сприяє зниженню сенсибілізації організму, нівелюванню алергічних реакцій і зменшенню проявів алергії на багато подразників [13].

Застосування Бебінорм при хронічних закрепах у дітей. Дана патологія займає особливе місце в дитячому віці, що можна пояснити морфофункціональною незрілістю кишечника, поширеністю штучного вигодовування, стресами, пов'язаними з введенням прикорму або нових продуктів в харчовий раціон, формуванням туалетних навичок [15, 16]. Більшість випадків появи закрепів у дітей пов'язана зі штучним вигодовуванням, оскільки вигодовування багатьма дитячими молочними сумішами з підвищеним, в порівнянні з грудним молоком, вмістом білку, кальцію і фосфору тягне за собою формування щільного стільця, а також порушення кишечної мікробіоти, зниження кількості біфідобактерій і в кінцевому підсумку сприяє розвитку закрепів [17]. При застосуванні Бебінорм проявляється полегшення симптомів закрепів, шляхом нормалізації флори кишечника і запобігання аномальної бактеріальної ферментації харчових залишків.
В результаті гідролізу лактулози та пектину, що входять до складу Бебінорм, знижується рН вмісту товстої кішки, підвищується осмотичний тиск у просвіті кишки, що сприяє затримці рідини, розрідженню хімусу, збільшення його обсягу та активізації перистальтики кишечнику [18, 19].

Застосування Бебінорм при відсутності грудного годування, порушенні режиму вигодовування дитини, неправильному введенні прикорму. Біфідобактерії займають домінуюче становище в мікробному пейзажі кишечника у здорових новонароджених дітей, які перебувають на природному вигодовуванні. При відсутності грудного годування Бебінорм є джерелом біфідобактерій, необхідних для дитини.

Порушення режиму вигодовування, використання прикорму з великою кількістю вуглеводів призводить до розвитку важкого дисбіоза кишечнику. Використання синбіотику Бебінорм сприяє запобіганню виникнення дисбіозу.

Застосування Бебінорм при прийомі антибіотиків. Незалежно від шляху введення (перорально чи парентерально), практично всі антибіотики в незміненому вигляді виділяються в просвіт кишечника з жовчю чи іншими секретами травної системи, де негативно впливають на мікробі оту кишечника. Внаслідок пригнічення нормальної мікробіоти кишечника інтенсивно розвивається умовно-патогенна мікрофлора. Крайніми проявами розвивитку умовно-патогенної мікрофлори є антибіотик-асоційована діарея (ААД) та псевдомембранозний коліт (ПМК) [12]. Застосування синбіотику Бебінорм сприяє пригніченню умовно-патогенної мікрофлори, відновленню нормальної мікрофлори кишечнику та значно знижує ризик її порушень.

Застосування Бебінорм при застосуванні у матері на протязі останніх 10 діб вагітності антибіотиків чи інших хімічних синтетичних лікарських засобів. При застосуванні хімічних синтетичних лікарських засобів та антибіотиків знижується кількісний та порушується якісний склад мікробіоти в організмі матері, організм якої повністю відповідає за формування стану здоров'я та імунітет майбутнього малюка. Тому, якщо на протязі останніх 10 діб вагітності та родах було застосовано хімічні синтетичні лікарські засоби - буде доцільно підтримати малюка за допомогою препаратів, що містять корисні пробіотичні мікроорганізми. Це буде сприяти компенсації впливу хімічних синтетичних речовин, що застосовувались для підтримки матері на протязі останніх діб вагітності; а також буде сприяти активізації та нормальному формуванню власного здоров'я, травлення та імунітету новонародженого.

Прийом сучасного синбіотика Бебінорм буде сприяти нормалізації кількісного та якісного складу мікробіоти дитини, сприяти стабільній та тривалій колонізації кишечника біфідобактеріями [2]. Рання колонізація кишечника позитивно впливає на становлення імунної системи новонародженої дитини, формування харчової толерантності, попередження розвитку алергічних захворювань.



Ключові параметри ефективності синбіотику Бебінорм забезпечені:
- введення двох видів видів біфідобактерій максимально збільшує ймовірність успішної колонізації ними кишечника;
- висока концентрація і стійкість бактерій дозволяє ефективно використовувати препарат безпосередньо під час курсу антибіотикотерапії, а не тільки після його закінчення;
- біотехнологія іммобілізації, яку використовують при виробництві Бебінорм, передбачає фіксацію бактерій на волокнах високомолекулярних сполук – біополімерів рослинного походження (пектин) для захисту зафіксованих бактерій від руйнування шлунковим соком та жовчю. При потраплянні у водне середовище біополімери утримують воду навколо себе та бактерій. Формується високомолекулярна полісахаридна гідратна оболонка, яка забезпечує захист іммобілізованих бактерій. Крім того, іммобілізація біфідобактерій підвищує їх стійкість, життєздатність та швидкість колонізації кишечнику; забезпечує пролонговану дію препарату.
- застосування в складі додаткового компонента - синергіста – лактулози..

Найважливішим аспектом безпеки Бебінорм є відсутність у його складі:
а) генетично модифікованих мікроорганізмів (ГМО);
б) організмів умовно-патогенної мікрофлори кишечнику;
в) плазмідної ДНК у використаних мікроорганізмах.
Рекомендовано приймати Бебінорм як джерело біфідобактерій, фруктоолігосахаридів (лактулози) та пектину для нормалізації мікрофлори кишечнику, коригування дисбіозів та нормалізації функцій органів травлення.
Спосіб застосування. Мінімальна рекомендована добова доза становить:
- дітям від 0 до 1 року - половину вмісту капсули 1 раз на добу;
- дітям від 1 до 3 років по 1 капсулі 1 раз на добу;
Приймати перорально за 30 хвилин (min) до прийому їжі.
Перед прийомом рекомендується внести вміст капсули у 10-20мл (ml) теплої води й акуратно розмішувати до отримання однорідної суспензії.
Не рекомендовано перевищувати зазначену кількість добового дозування.
Перед застосуванням рекомендовано проконсультуватися з лікарем.
Підвищена доза можлива за рекомендацією лікаря.
Мінімальна рекомендована тривалість курсу: 14 діб.

Протипоказання: галактоземія, підвищена чутливість до компонентів препарату.
Застереження. На початку прийому може бути тимчасове послаблення випорожнень, що не є підставою для відміни прийому препарату.

Зберігання: в оригінальній упаковці, в чистих провітрюваних приміщеннях, у місцях захищених від потрапляння прямих сонячних променів, при температурі не вище 25 ºС та відносній вологості повітря не вище 80 % у недоступному для дітей місці.
Рекомендовано зберігати в холодильнику. Уникати заморожування.
Термін придатності. Дату виробництва і строк придатності - дивись на блістері.
Номер партії збігається з датою виробництва.
Упаковка: по 10 капсул у блістері, по 1 блістеру в пачці.
Категорія відпуску: без рецепту.

Дієтична добавка. Не містить генно-модифікованих організмів, барвників, ароматизаторів, антибіотиків і консервантів. Може містити незначну залишкову кількість лактози. Не є лікарським засобом. Не рекомендується використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.
Вироблено за ТУ У 15.8-31034548.001-2002 зі змінами, узгодженими Міністерством охорони здоров'я України.
* на дату виробництва.
Маса нетто капсули: 200 мг(mg) ± 9%.

Вироблено в Україні.
Відповідає міжнародним вимогам до якості.