НВП «Аріадна». Здоров'я в кожен дім!

Біфілакт Екстра®

Синбіотик.
Ефективна нормалізація мікрофлори кишечника
Ефективний синбіотик для дітей та дорослих. Для формування і підтримки здорового мікробіома кишечника. Ефективно відновлює мікрофлору при її порушеннях - дисбіозах різної етіології. Активний антагоніст патогенної мікрофлори, проявляє антиканцерогенний ефект. Сприяє нормалізації функціонування шлунково-кишкового тракту і нормалізації обмінних процесів організму.

Біфілакт Екстра®

Синбіотик.
Ефективна нормалізація мікрофлори кишечника

Склад. Одна капсула містить:
- живі ліофілізовані бактерії: Lactobacillus acidophillus, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus fermentum, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium adolescentis, імобілізовані на активованому комплексі біополімерів (целюлоза, геміцелюлози, пектин, лігнін), не менше 6 млрд КУО/г* (CFU/g);
- допоміжні речовини: магнію стеарат – 1,7 мг (mg), тальк – 2,2 мг (mg).
Форма випуску: капсули.

Важливо знати
Основною мікроекологічною системою людини є біоценоз кишечнику. Ця система дуже чутлива і негайно реагує на порушення рівноваги [1]. Склад і функції мікробіоти можуть легко порушуватися, особливо в дитячому віці, що призводить до розвитку кількісних і якісних змін кишкового мікробіоценозу. Від порушень мікробіоценозу кишечника страждає до 90 % населення нашої планети [2].
Згідно із сучасними науковими даними, сукупна маса нормальної мікробіоти в кишечнику здорової дорослої людини становить близько 2 кг. Це відповідає масі окремих внутрішніх органів (наприклад, печінки). Нормальна мікробіота (лактобактерії та біфідобактерії) в організмі людини фактично виконує функцію «розподіленого органа», який забезпечує велику сукупність процесів. Оскільки клітини мікробіоти перебувають на передовій лінії контакту з несприятливими зовнішніми чинниками, то й гинуть вони першими, захищаючи організм людини.
При відмиранні 50 % клітин печінки діагностується цироз. Такий стан людина дуже гостро відчуває й тому вдається до запобіжних заходів. Відмирання 50 % клітин корисної мікробіоти називається дисбіозом. Але навіть у такому стані людина нерідко неналежно ставиться до стану власної корисної мікробіоти. Це дуже груба помилка багатьох сучасних людей, навіть освічених.
Порушення кількісного або якісного складу мікробіоти спричиняється багатьма чинниками – складними клімато-географічними й екологічними умовами (повсякденне «не дуже чисте» повітря та вода, агресивні мийні засоби, хімічні забруднення, вплив електромагнітних хвиль), дією радіації, споживанням «екологічно забруднених продуктів», регулярним високим ритмом життя і неналежною якістю харчування або зміною раціону, уживанням алкоголю, антибіотиків чи хіміотерапевтичних лікарських засобів, хронічними недугами, ГРВІ, алергічними реакціями, захворюваннями органів травлення з наявністю секреторно-моторних порушень і вогнищ запалення, перенесеними гострими кишковими інфекціями, гормональною перебудовою організму й ендокринопатіями, ускладненим перебігом вагітності та пологів, фізичним і емоційним стресом, онкологічними захворюваннями, віком, оперативними втручаннями тощо [3].
Проявами порушення балансу мікробіоти є зміна загального стану всього організму, ослаблення його захисних функцій. Знижується активність ендогенної облігатної мікробіоти, надмірно розростаються умовно-патогенні мікроорганізми. Таких хворих турбують здуття живота, метеоризм, нудота, діарея або закреп, неприємний присмак у роті чи запах з рота, болі в животі, можливі алергічні реакції на, здавалося б, нешкідливі продукти.
Наслідками порушення складу і нормального функціонування мікробіоти можуть стати коліти; гастрити, дуоденіти, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки; гіпо- та гіпертензія; гіпо- і гіперхолестеринемія; ревматоїдний артрит, хвороби суглобів і сполучної тканини; злоякісні пухлини шлунка, товстої кишки, грудей; зниження ефекту гормональних контрацептивів; порушення менструального циклу; карієс; бронхіальна астма, дерматити, алергія; ураження печінки; інфекції різної локалізації; порушення водно-сольового обміну [4].
Підтримування нормального кількісного та якісного балансу нормофлори – дуже важливе завдання для забезпечення здоров'я людини

Фармакологічні властивості компонентів.
Властивості синбіотика Біфілакт Екстра® зумовлені його компонентами та їх синергічним поєднанням. Синбіотик – це сучасна форма пробіотичного препарату, в якій поєднано властивості пробіотика та пребіотика.
Пробіотична дія.
Мікроорганізми, що входять до складу Біфілакт Екстра®, мають високу антагоністичну активність до патогенних мікроорганізмів, сприяють розвитку нормальної мікрофлори, високо стійкі до кислого середовища шлунка і жовчних кислот, високу природну антибіотикостійкість, проявляють високу адгезію до епітелію кишечника, сприяють відновленню нормального фізіологічного стану ворсинок епітелію. За рахунок пролонгованої дії відновлюється мікрофлора уздовж всього травного каналу.
Біфідобактерії – облігатно-анаеробні, грампозитивні, нерухомі, аспорогенні, цукролітичні бактерії. Велика частка біфідобактерій розміщена в товстій кишці. Біфідобактерії покращують процеси гідролізу й абсорбції ліпідів, протеїнів, вуглеводів, беруть участь у мінеральному обміні, перешкоджають адгезії й колонізації кишечника умовно-патогенними мікроорганізмами, мають високу антагоністичну активність до патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів, активно конкурують із потенційно патогенною флорою за поживні речовини і сайти адгезії на епітелії. Антагонізм молочнокислих бактерій до чужорідних мікроорганізмів зумовлений утворенням молочної кислоти та синтезом інших антимікробних субстанцій: лізоциму, бактеріоцинів (лактоцинів), коротколанцюгових кислот [7, 8]. Вони зброджують вуглеводи з утворенням переважно оцтової і молочної кислот, не утворюють вуглекислий газ; синтезують амінокислоти і білки, вітамін D, пантотенову кислоту, вітаміни групи В (В1, В2, В3 , В6 , В12); сприяють посиленню процесів всмоктування через стінки кишечника іонів кальцію, заліза, вітаміну D [5].
Допустиме широке використання Біфілакт Екстра®, оскільки бактерії, що входять до його складу, не містять плазмідну ДНК, яка загрожує поширенню антибіотикорезистентності серед патогенних бактерій [6]. Поєднуючись із біфідобактеріями, лактобактерії суттєво сприяють метаболізму білків, жирів, вуглеводів, нуклеопротеїдів, жовчних кислот, холестерину, гормонів, оксалатів, запобігають всмоктуванню токсичних продуктів метаболізму, насамперед аміаку й окремих амінів, запобігають надмірному розвитку гнильних процесів у кишечника, інактивують шкідливі сполуки, зокрема й канцерогенні.
Людина не здатна самостійно синтезувати вітаміни і повинна отримувати їх із довкілля. Одним із джерел утворення низки вітамінів є саме нормальна мікрофлора кишечника, тому дисбіоз часто супроводжується ознаками вітамінної недостатності [9].
Уважно прочитайте цей листок-вкладиш перед початком застосування препарату. Збережіть цей листок-вкладиш. Можливо, вам потрібно буде прочитати його знову. Якщо у вас виникнуть додаткові запитання, будь ласка, проконсультуйтеся з вашим лікарем. Інформація для пацієнта ІННОВАЦІЯ Один з кращіх синбіотиків світу Сприятливий вплив біфідо- та лактобактерій на процеси травлення і всмоктування базується на синтезі великої кількості ферментів, які беруть участь у метаболізмі багатьох компонентів їжі, покращенні симбіонтного травлення, нормалізації секреторної функції різних відділів травної системи. Крім того, мікробні симбіонти людини мають величезний позитивний вплив на морфофункціональні характеристики травної системи, зокрема на формування всіх структурних компонентів кишкової стінки, моторну активність кишки, водно-сольовий обмін, процеси газообміну [3].
Важливою захисною функцією біфідо- та лактобактерій, що входять до складу синбіотика Біфілакт Екстра®, є її антитоксичні властивості. Маючи активні протеолітичні системи, вони забезпечують деградацію багатьох мікробних токсинів, антигенів, алергенів і частково перетравлених білків, що зменшує ризик небезпеки сенсибілізації організму і розвитку супутніх шкірних захворювань [10]. У травному каналі молочнокислі бактерії можуть виконувати функцію біосорбенту за рахунок здатності акумулювати, деградувати і виводити з організму багато токсичних продуктів екзогенного або ендогенного походження, зокрема, токсичні метали, феноли та інші ксенобіотики. Тому прийом Біфілакт Екстра® дозволяє знижувати рівень ксенобіотиків як на організм у цілому, так і на його мікробні середовища [11].
Лактобактерії в поєднанні з біфідобактеріями становлять основну ланку нормального біоценозу людини. Вони відіграють ключову фізіологічну роль у функціонуванні мікроекологічної системи здорових людей. Завдяки тому, що до складу Біфілакт Екстра® входять обидва зазначені види мікроорганізмів. Препарат має ширший спектр дії і може ефективно вирішувати велику кількість проблем, пов'язаних із розладами в роботі травного каналу й запальними процесами інших органів.
Регуляторна дія.
Біфілакт Екстра® проявляє комплексну дію на регуляцію травлення, підтримує нормальний склад кишкової мікрофлори, зменшує симптоми моторно-евакуаторної дисфункції шлунка і кишечника.
Біфідобактерії розкладають у кишечника речовини, які не можуть засвоюватись організмом, на простіші, серед яких нерозчинний крохмаль, складні вуглеводи, олігоцукри, протеїни і муцин [16]. У результаті цього метаболізму утворюються в основному аніони коротколанцюгових кислот (лактат і ацетат), які необхідні для щоденних енергетичних потреб макроорганізму. Дія Біфілакт Екстра® реалізується уздовж всього травного каналу. Завдяки імобілізації активних компонентів (лактобактерій, біфідобактерій) на біополімерах, ці компоненти не руйнуються в кислому середовищі шлунка. У тонкій і товстій кишці Біфілакт Екстра® коригує склад кишкової флори, а вивільнена від іммбілізованих компонентів матриця біополімерів відіграє роль ентеросорбенту для токсинів.
Імуномодулююча дія.
Склад Біфілакт Екстра® підібрано так, щоб найбільш природно, фізіологічно і водночас ефективно проявляти імуномодулюючу дію. Лактобактерії, що входять до складу Біфілакт Екстра®, стимулюють фагоцитарну активність нейтрофілів, макрофагів, впливають на синтез імуноглобулінів, на утворення інтерферонів, інтерлейкінів і фактора некрозу пухлин [6], сприяють нормалізації пригніченої імунної системи, а за умови її нормального функціонування не порушують її роботу [12]. Імуномодулюючу дію штамів лактобактерій, що входять до складу Біфілакт Екстра®, пов'язують із присутністю в їх клітинних стінках пептидогліканів і тейхоєвих кислот – поліклональних індукторів та імуномодуляторів [13]. Імуномодулююча дія біфідобактерій реалізується через гальмування запальних реакцій, регулювання експресії ТLR (Toll-like receptors), активації DCs (Dendritic cells) і NK (Natural killer), проліферації лімфоцитів, балансування Т-хелперів (Th1/Th2), секреції специфічного IgA, який додатково обмежує мікробну взаємодію з епітелієм [18].

Ключові параметри ефективності Біфілакт Екстра® безпосередньо залежать від таких чинників:

- Широкий спектр корисних видів бактерій та їх висока концентрація максимально збільшують ймовірність успішної колонізації ними кишечника.
- Висока антагоністична активність та стійкість до кислого середовища шлунка і жовчних кислот.
- Висока природна антибіотикостійкість та адгезія до епітелію кишечника; властивості сприяти відновленню нормального фізіологічного стану ворсинок епітелію.
- Біотехнологія імобілізації, яку використовують при виробництві Біфілакт Екстра®, передбачає фіксацію бактерій на волокнах високомолекулярних сполук, які забезпечують захист зафіксованих бактерій від впливу шлункового соку і жовчі. При потраплянні у водне середовище рослинні біополімери утримують воду навколо себе і бактерій. Формується гідратована високомолекулярна полісахаридна оболонка, яка забезпечує захист для імобілізованих бактерій. Крім того, фіксація корисних бактерій на твердому середовищі підвищує їхню стійкість, життєздатність, і швидкість та пролонгованість колонізації кишечника.
- Застосування додаткових компонентів-синергістів

Найважливішим аспектом безпеки Біфілакт Екстра® є відсутність у його складі:

а) генетично модифікованих мікроорганізмів;
б) організмів умовно-патогенної мікрофлори кишечника;
в) відсутність плазмідної ДНК в культурах використаних мікроорганізмів, що формують склад Біфілакт Екстра®.

Показання.

Біфілакт Екстра® при кишкових інфекціях. При ураженні організму Helicobacter pylori пригнічується ріст нормальної мікрофлори ротоглотки і кишечника, що призводить до появи антибіотикорезистентних штамів мікроорганізмів. Ентеропатогенні мікроорганізми (Е. coli, Shigella spp., Salmonella spp.) викликають гострі інфекційні діареї. Ротавірусна інфекція призводить до розвитку осмотичної діареї та до інтенсивного розмноження чужорідних специфічних бактерій, які продукують уреазу. Антибіотик-асоційована діарея – украй небезпечна реакція на прийом антимікробних препаратів. Порушується екологічна рівновага мікрофлори кишечника, що призводить до розмноження Clostridium dicile і розвитку діареї. Лакто- та біфідобактерії, що входять до складу Біфілакт Екстра®, пригнічують розмноження патогенних мікроорганізмів і порушують їх адгезію [14], змінюють характер імунної відповіді організму на інфекцію, активізують опосередковані імунною системою захисні механізми.
Біфілакт Екстра® останні два дні та одразу після антибіотикотерапії та променевої терапії; одночасно або одразу після лікування хімічними синтетичними або гормональними лікарськими засобами. Незалежно від шляху введення (перорально чи парентерально), практично всі антибіотики в незміненому вигляді виділяються в просвіт кишечника з жовчю чи іншими секретами травної системи, де негативно впливають на мікрофлору кишечника. Внаслідок пригнічення нормальної мікрофлори інтенсивно розвивається умовно-патогенна мікрофлора.
Застосування синбіотику Біфілакт Екстра® сприяє скороченню тривалості симптомів інтоксикації, забезпечує позитивні зміни мікробіоценозу товстої кишки у вигляді як зростання чисельності й активності облігатної мікрофлори, так і зниження активності умовно-патогенної флори і нормалізації балансу аеробно-анаеробних популяцій мікроорганізмів.
Біфілакт Екстра® при хронічних захворюваннях (астма, хронічні обструктивні захворювання легень, діабет, хронічні гастрити, коліти, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки). Хронічні захворювання на першому етапі провокують порушення мікробіоценозу кишечника, а потім – дисбіоз підштовхує розвиток початкового захворювання. Тому прийом Біфілакт Екстра® дозволяє поступово знижувати «внесок» дисбіозу в розвиток та симптоматику хронічного захворювання та ступінь тяжкості ймовірних наслідків.
Біфілакт Екстра® при хронічних закрепах. Ця патологія особливо актуальна в дитячому віці, що можна пояснити морфофункціональною незрілістю кишечника, поширеністю штучного вигодовування, стресами, пов'язаними з уведенням прикорму або нових продуктів у харчовий раціон, формуванням туалетних навичок, початком відвідування дитячого садка і школи [19]. При застосуванні Біфілакт Екстра® полегшуються закрепи через перебалансування флори кишечника і запобігання аномальній бактерійній ферментації харчових залишків. Знижується кислотність вмісту товстої кишки, підвищується осмотичний тиск у просвіті кишки, що сприяє затримці рідини, розрідженню хімусу, збільшенню його обсягу та активізації перистальтики кишки [20].
Біфілакт Екстра® при алергії. У багатьох випадках алергія пов'язана з дисбіозом кишечника. При нестачі захисної мікрофлори змінюється проникність кишкової стінки. При застосуванні Біфілакт Екстра® знищується патогенна мікрофлора, яка сприяє розвитку алергії. Зміцнюється імунітет організму й усуваються алергічні реакції на епігенетичному рівні за рахунок коротколанцюгових кислот. Застосування Біфілакт Екстра® сприяє зниженню сенсибілізації організму, нівелюванню алергічних реакцій і зменшенню проявів алергії на багато подразників [17].
Біфілакт Екстра® при респіраторних інфекціях. При застосуванні Біфілакт Екстра® істотно послаблюються основні симптоми ГРЗ, зокрема гарячка, а також вкорочується тривалість недуги. Зменшується кількість потенційно патогенних бактерій на слизових оболонках верхніх дихальних шляхів. Активується клітинний імунітет за рахунок підвищення рівня цитотоксичних T-лімфоцитів (CD8 +) і T-хелперів (CD4 +).
Біфілакт Екстра® допомагає запобігти інфекціям респіраторного тракту – як бактерійних, так і вірусних, у т.ч. грипу, а також лікуватися від таких уражень.
Біфілакт Екстра® при інфекціях сечостатевої системи. При прийомі Біфілакт Екстра® пригнічується ріст хвороботворних бактерій, що викликають цистити, уретрити, простатит і вагінальні інфекції, посилюючи місцевий імунітет сечовивідних шляхів і зовнішніх статевих органів. При урогенітальних інфекціях дія Біфілакт Екстра® зумовлена продуктами молочної кислоти, бактерицидних речовин і перекису водню. При сечокам'яній хворобі бактерії, що входять до складу Біфілакт Екстра®, абсорбують і розщеплюють урати і оксалати в кишечнику, знижуючи їх кількість у крові, а відповідно – і в сечі.
Біфілакт Екстра® при целіакії. Глютензалежна целіакія (ГЦ) – імунне захворювання з ураженням тонкої кишки і системними аутоімунними проявами. Хвороба виникає у генетично схильних людей з HLADQ2 або DQ8 – алелями як відповідь на вживання в їжу глютену – рослинного білка, що міститься в пшениці, житі та ячмені. ГЦ – одна з небагатьох неінфекційних хвороб, при якій відомий етіологічний фактор – білок глютен. Видалення цього фактора з раціону дозволяє продемонструвати ефект етіологічного лікування – відновлення слизової оболонки тонкої кишки й одужання [21]. Білок гліадин у хворих на целіакію викликає запалення кишечника. Згодом воно може стати настільки гострим, що травний канал не здатен засвоювати живильні речовини і мінерали з їжі. Прийом Біфілакт Екстра® може зменшити пошкодження, які завдаються стінці кишечнику гліадином, шляхом відновлення біологічного середовища в кишечника, необхідного для існування нормальної мікрофлори і пригнічення росту патогенних бактерій, а також здатен підвищити проникність кишечника.
Біфілакт Екстра® при гіповітамінозах у дітей. Дефіцит вітамінів у дитячому віці призводить до погіршення їхнього здоров'я, порушення обміну речовин, підвищеної стомлюваності організму, уповільнення розвитку. Одним із джерел утворення низки вітамінів є саме нормальна мікрофлора кишечника [22].
Біфілакт Екстра® для адаптації дітей до дитячого садка, школи. Причинами погіршення стану здоров'я дітей є збільшення навантаження, зменшення фізичної активності, малорухливий спосіб життя, нераціональне харчування, порушення режиму, що призводить до хронічної перевтоми та зниження резервних можливостей організму [23]. Дітям із напруженням механізмів адаптації доцільно приймати Біфілакт Екстра® для корекції мікробіоценозу.
Біфілакт Екстра® під час вагітності. Вагітність спричиняє суттєві зміни жіночого організму, зокрема, його посилене функціонування – для забезпечення життєдіяльності плода. Крім того, для вдалого перебігу вагітності нерідко застосовують різноманітні хіміотерапевтичні засоби. Усе це змінює стан мікрофлори кишечника, яка відіграє дуже важливу роль в організмі матері саме на цьому етапі. Біфілакт Екстра® застосовують для нормалізації мікробіоти та підтримки оптимального стану кишечника і слизових оболонок, для захисту від сторонніх антигенів, для зміцнення імунітету. Відповідно це сприяє формуванню імунітету майбутньої дитини, знижує ймовірність розвитку молочниці, зменшує ризик передчасних пологів
Біфілакт Екстра® при підготовці до операцій. Перед будь-якою операцією, а також для відновлення організму після операції має сенс відкоригувати мікробіоценоз кишечника для запобігання розвитку гнійно-запальних ускладнень.
Біфілакт Екстра® при стресах. Збільшення кількості стресових ситуацій знижує адаптаційні можливості організму, активує процеси симпатоадреналової системи, що зумовлює нейрогуморальні зміни за рахунок дисбалансу продукції нейромедіаторів, які впливають на специфічну і неспецифічну резистентність організму, а також на мікрофлору. Біфілакт Екстра® оптимально відновлює мікрофлору організму.
Рекомендовано застосовувати як джерело біфідо- і лактобактерій та харчових волокон для нормалізації мікрофлори кишечника.
Спосіб застосування.Мінімальна рекомендована добова доза становить:
- дітям від 1 до 12 років – одна капсула на добу;
- дітям від 12 років і дорослим – одна капсула на добу.
Рекомендовано приймати за 30 хвилин (min) перед їжею. Не рекомендовано перевищувати зазначену кількість дозування. Підвищене дозування можливе за рекомендацією лікаря.
Тривалість курсу: 14-21 день.
Попередження: вагітним та хворим, які проходять курс хіміо- і променевої терапії застосовувати лише за рекомендацією лікаря.
Протипоказання: підвищена чутливість до компонентів препарату, дітям до 1-го року.
Особливості застосування: на початку прийому може бути помітним тимчасове послаблення випорожнень, що не є підставою для відміни препарату.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами: не впливає.
Взаємодія з лікарськими засобами та інші види взаємодій: сумісний з засобами традиційної терапії.
Зберігання: зберігати в оригінальній упаковці, в чистих провітрюваних приміщеннях, захищених від прямих сонячних променів при температурі не вище 25 °С та відносній вологості повітря не вище 80 % у недоступному для дітей місці. Рекомендовано зберігати в холодильнику. Уникати заморожування.
Термін придатності до споживання: дату виробництва і строк придатності - див. на блістері. Номер партії збігається з датою виробництва.
Упаковка: 10 капсул у блістері, 3 блістери в пачці. Категорія відпуску: без рецепта.
Вироблено за ТУ У 23857915-001-97 Дієтичні добавки «Фібро-Лакт», узгоджені Міністерством охорони здоров'я України (висновок ДСЕЕ №05.03.02-06/7168 від 01.02.2011 р.).
Дієтична добавка не містить ГМО, барвників, ароматизаторів, антибіотиків і консервантів. Не є лікарським засобом. Може містити незначну кількість лактози.
*на дату виробництва.
Маса нетто капсули: 200 мг(mg)±9%.


Made on
Tilda