НВП «Аріадна®». Здоров'я в кожен дім!
Комбінований іммуномодулятор.
Синбіотик.
Ефективний комплексний синбіотик, що володіє імуномодулюючими властивостями - для дітей та дорослих. Сприяє нормалізації імунітету. Формує та підтримує здоровий мікробіом кишечника. Спряє відновленню мікрофлори при її порушеннях. Активний антагоніст патогенної мікрофлори, проявляє антиканцерогенний ефект. Сприяє нормалізації функціонування шлунково-кишкового тракту та нормалізації обмінних процесів організму.

Екстралакт

Склад. Одна капсула містить:
- живі ліофілізовані іммобілізовані бактерії – не менше 6 млрд. (billions) КУО/г* (СFU/g): Lactobacillus rhamnosus; Lactobacillus sakei; Lactobacillus casei; Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus; Lactobacillus acidophilus, імобілізовані на комплексі активованих біополімерів (целюлоза, геміцелюлози, пектин, лігнін); ферменти: (протеаза, ліпаза); вітаміни: А, В2, С, Е, РР - 196 мг (mg);
- допоміжні речовини: мікрокристалічна целюлоза, магнію стеарат, кремнію діоксид, тальк – 4 мг (mg).
Форма випуску. Капсули.

Фармакологічні властивості компонентів.
Екстралакт – високоефективний іммуномодулятор із чіткими пробіотичними і пребіотичними властивостями. Властивості Екстралакту зумовлені властивостями його компонентів та їх синергічним поєднанням.

Імvмномодулювальна дія. Склад Екстралакту сформовано так, щоб найбільш природно, фізіологічно і водночас ефективно виявляти іммуномодулювальну дію. Лактобактерії, що входять до складу Екстралакту, стимулюють фагоцитарну активність нейтрофілів, макрофагів, впливають на синтез іммуноглобулінів, на утворення інтерферонів, інтерлейкінів і фактора некрозу пухлин [1], сприяють нормалізації пригніченої імунної системи, а за умови її нормального функціонування не порушують її роботу [2]. Вони активують клітинний імунітет і пригнічують синтез іммуноглобулінів класу E, що беруть участь в алергічних реакціях. Іммуномодулювальну дію штамів лактобактерій, що входять до складу Екстралакту, пов'язують із присутністю в їх клітинних стінках пептидогліканів і тейхоєвих кислот – поліклональних індукторів та іммуномодуляторів [3].

Антагонізм молочнокислих бактерій щодо патогенних мікроорганізмів зумовлений утворенням молочної кислоти та синтезом інших антимікробних субстанцій: лізоциму, бактеріоцинів (лактоцинів), коротколанцюгових жирних кислот [4]. Лактобактерії мають здатність блокувати рецептори клітин слизових оболонок макроорганізму, перешкоджаючи адгезії патогенних мікроорганізмів. Вони не тільки виявляють антагоністичну дію на мікроорганізми інших родин і родів, але й здатні пригнічувати розвиток бактерій, що належать до інших видів. Лактобактерії мають хромосомну стійкість до низки антибіотиків. Властиві лактобактеріям ферменти протеаза і ліпаза беруть участь у перетравленні білків і жирів [5]. Їх наявність у складі Екстралакту дозволяє компенсувати секреторну недостатність підшлункової залози. При цьому, вироблення власних ферментів організму не пригнічується.

Комплекс вітамінів активно бере участь у різних обмінних процесах в організмі людини. Організм людини не здатний самостійно синтезувати вітаміни і має отримувати їх із довкілля. Одним із джерел утворення низки вітамінів є саме нормальна мікрофлора кишечнику, тому дисбактеріоз часто супроводжується ознаками вітамінної недостатності [6].

Пробіотична дія. Мікроорганізми, що входять до складу Екстралакту, мають високу антагоністичну активність до патогенних мікроорганізмів, специфічно сприяють розвитку нормальної мікрофлори, високостійкі до кислого середовища шлунку і жовчних кислот; мають високу природну антибіотикостійкість, проявляють високу адгезію до епітелію кишечнику, сприяють відновленню нормального фізіологічного стану ворсинок епітелію. За рахунок пролонгованої дії мікрофлора відновлюється уздовж всього травного каналу.

Регуляторна дія. Екстралакт виявляє комплексну дію на регуляцію травлення, підтримує нормальний склад кишкової мікрофлори, зменшує симптоми моторно-евакуаторної дисфункції шлунка і кишечнику. Його рекомендовано вводити при гелікобактеріозі; при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки [9]; рекомендовано застосовувати при хронічних захворюваннях травного каналу і гепатобіліарної системи (печінки і жовчного міхура).

Дія Екстралакту реалізується по всій довжині травного каналу. У шлунку, завдяки імобілізації активних компонентів (ферментів, вітамінів, лактобактерій) на біополімерах, ці компоненти не руйнуються в кислому середовищі. Часткова іммобілізація на біополімерах хлористоводневої кислоти і пепсину сприяє зниженню агресивних властивостей шлункового вмісту, одночасно забезпечуючи гальмування підшлункової секреції. Поступове вивільнення активних компонентів препарату у дванадцятипалій і тонкій кишці, зокрема ліполітичних і протеолітичних ферментів, зумовлює їхню стійкість, пролонговану дію і нормалізацію травлення. В тонкій і товстій кишці препарат коригує склад кишкової мікрофлори, а вивільнена від іммобілізованих компонентів матриця біополімерів виступає в ролі ентеросорбенту токсинів. Застосування Екстралакту у хворих на хронічний панкреатит і пацієнтів із закрепами сприяє зменшенню клінічних проявів захворювання, пригніченню синдрому «ухилення ферментів» у кров, поліпшенню зовнішньо- та внутрішньосекреторної функції підшлункової залози, зниженню рівня тригліцеридів у крові [8].

За рахунок вищеописаних властивостей імунобіотик Екстралакт має високу ефективність і рекомендується до широкого застосування.

Ключові параметри ефективності імунобіотику Екстралакт прямо залежать від таких чинників:
- уведення широкого спектру видів бактерій максимально збільшує ймовірність успішної колонізації ними кишечнику;
- висока концентрація і природна висока стійкість бактерій дозволяє ефективно використовувати Екстралакт безпосередньо під час курсу антибіотикотерапії, а не тільки після його закінчення;
- біотехнологія іммобілізації, яку використовують при виробництві Екстралакту, передбачає фіксацію бактерій на волокнах високомолекулярних сполук – біополімерах рослинного походження (целюлозі, геміцелюлозах, пектині, лігніні) та захист зафіксованих бактерій від впливу шлункового соку і жовчі. При потраплянні у водне середовище рослинні біополімери утримують воду навколо себе і бактерій. Формується гідратована високомолекулярна полісахаридна оболонка, яка забезпечує захист для іммобілізованих бактерій. Крім того, фіксація лактобактерій на твердому середовищі підвищує їхню стійкість, життєздатність і швидкість колонізації кишечнику;
- застосування додаткових компонентів-синергістів.

Найважливішим аспектом безпеки Екстралакту є відсутність у його складі:
а) генетично модифікованих мікроорганізмів;
б) організмів умовно-патогенної мікрофлори кишечнику;
в) плазмідної ДНК у використаних мікроорганизмах.

Показання. Приймати для підсилення імунітету організму та відновлення мікрофлори кишечнику при:
- при запальних захворюваннях дихальної системи бактеріального та вірусного походження - гаймориті, фарингіті, ларингіті, тонзиліті (ангіні), бронхіті, запаленні легенів, грипі та інших гострих і хронічних респіраторних інфекціях;
- при інфекційних запальних захворюваннях (включаючи Е.coli, Shigella spp., Salmonella spp., стафілокок, стрептокок, синьогнійну паличку та ін);
- при вірусних інфекціях, у т.ч. при герпесі (включаючи цитомегаловірус), ротавірусній інфекції, гепатитах;
- під час вагітності та годування грудьми;
- при алергічних захворюваннях і станах (атопічний дерматит, нейродерміт, кропив'янка, бронхіальна астма та ін.);
- при онкогенних і онкологічних захворюваннях;
- при цукровому діабеті;
- для застосування пацієнтам, які часто хворіють або ослаблені;
- при запальних захворюваннях органів малого тазу (вульвовагініт, ендоміометрит, сальпінгіт, кольпіт, цервіцит, параметрит та ін.);
- при запальних захворюваннях сечостатевої системи, включаючи ниркову недостатність, пієлонефрит, простатит, цистит, уретрит;
- при бактеріальних і вірусних захворюваннях, що передаються статевим шляхом (хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, трихомоніаз, генітальний герпес, гонорея, сифіліс, бактеріальний вагіноз, папіломавірусна інфекція і т.д .;
- при дисбактеріозах різного походження;
- при захворюваннях шлунково-кишкового тракту і травної системи - гастрит, коліт, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки; при ферментативної недостатності підшлункової залози.

Екстралакт показаний для застосування при реабілітації хворих, які перенесли оперативні втручання (резекція шлунка, гастроектомія, резекція товстої кишки та ін. [7]), а також в комплексі заходів антигелікобактерної терапії [9].
Екстралакт показаний при дисбактеріозах різного походження (зокрема, одночасно з антибіотикотерапією, хіміо- та променевою терапією).
При одночасному застосуванні Екстралакт слід призначати одночасно або відразу після застосування курсу антібіоткотерапіі, нестероїдних протизапальних засобів, хімічних синтетичних або гормональних лікарських засобів.
Екстралакт ефективно впливає на іммунну систему хворих з рецидивуючими та хронічними інфекціями, підвищуючи захисну силу імунітету.
Особливості застосування Екстралакту:
- виробляє вітаміни групи B, K, ферменти, фолієву кислоту;
- виводить токсини;
- зменшує проникність слизової оболонки кишечнику;
- під час і після приймання антибіотиків допомагає знизити ризик розвитку дисбактеріозу;
- знижує ризик розладів травного каналу, спричинених ротавірусами;
- запобігає закрепам, спричиненим нововведеннями у харчування.

Особливості застосування у вагітних і пацієнток, які годують грудьми. Вагітність, пологи і годування дитини грудьми спричиняють зміни, які стають причиною стресу для жіночого організму, що повністю перебудовується для забезпечення життєдіяльності дитини. Екстралакт застосовують для підтримки оптимального стану кишечнику і слизових оболонок, захисту від чужорідних антигенів, для зміцнення імунітету (за рахунок того, що 80% імунних клітин перебувають у кишечнику). Екстралакт допомагає формувати імунітет майбутньої дитини, знижує ймовірність появи молочниці, зменшує ризик передчасних пологів. При застосуванні Екстралакту жінкою, яка годує грудьми, дитина забезпечується іммунотропними речовинами, які передаються з молоком матері, що підвищує імунітет дитини.

Застосування Екстралакту при бронхіальній астмі сприяє нормалізації мікрофлори кишечнику, підвищенню активності антиоксидантного захисту і збільшенню генерації метаболітів оксиду азоту [10]. Дисбіотично змінена мікрофлора глотки хворих на бронхіальну астму містить високу концентрацію патогенних мікробів, які продукують гістидиндекарбоксилазу, що призводить до значного підвищення рівня гістаміну і посилює алергічні реакції. Лактобактерії, що входять до складу Екстралакту, ефективно розщеплюють гістамін, який утворюється при бронхіальній астмі.

Застосування Екстралакту при алергії. У більшості випадків алергія пов'язана з дисбактеріозом кишечнику. При нестачі захисної мікрофлори змінюється проникність кишкової стінки. При застосуванні Екстралакту пригнічується патогенна мікрофлора, яка сприяє розвитку алергії. Зміцнюється імунітет організму, й усуваються алергічні реакції на епігенетичному рівні за рахунок коротколанцюгових жирних кислот. Застосування Екстралакту сприяє зниженню сенсибілізації організму, нівелюванню алергічних реакцій і зменшенню проявів алергії на багато подразників [11, 12].

Застосування Екстралакту при цукровому діабеті. У патогенезі цукрового діабету суттєве значення має окислювальний стрес і запалення. При застосуванні Екстралакту зменшується окислювальний стрес і пригнічуються ефекторні функції CD4+T-клітин, що супроводжується зниженням запальних реакцій, антиоксидантним, іммуномодулювальним та антидіабетичним ефектами [13]. Підвищується експресія білків адгезії в кишковому епітелії, зменшуючи його проникність. Такі ефекти підвищують чутливість до інсуліну і пригнічують аутоімунну відповідь [14]. Загальновідомим є також факт, що надходження в організм пробіотичних компонентів, що містяться в комплексі активованих біополімерів, сприяє стійкій нормалізації вмісту цукру крові.
Рекомендовано приймати Екстралакт як джерело лактобактерій, ферментів, вітамінів, дієтичних волокон. Екстралакт сприяє коригуванню імунного статусу та підвищенню загальної опірності організму при застудах, захворюваннях дихальної системи, грипі, ГРВІ, алергічних та атопічних станах.
Спосіб застосування. Мінімальна рекомендована доза:
- дітям від 3 до 12 років та дорослим – по 1 капсулі на добу.
Приймати перорально за 30 хвилин (min) до вживання їжі.
Не рекомендовано перевищувати зазначену кількість добового дозування.
Мінімальна рекомендована тривалість курсу – 14 діб.
Перед застосуванням рекомендовано проконсультуватися з лікарем.
Підвищена доза можлива за рекомендацією лікаря.

Попередження. Вагітним жінкам і хворим, які проходять курс хіміо- і променевої терапії, застосовувати лише за рекомендацією лікаря.
Протипоказання: підвищена чутливість до компонентів; дітям до 1 року.
Застереження. На початку прийому може бути помітним тимчасове послаблення випорожнень, що не є підставою для відміни прийому.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботу з іншими механізмами - не впливає.

Зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці, в чистих провітрюваних приміщеннях, захищених від прямих сонячних променів при температурі не вище 25 °С та відносній вологості повітря не вище 80%. Зберігати в недоступному для дітей місці. Рекомендовано зберігати у холодильнику. Уникати заморожування.
Термін придатності до споживання. Дату виробництва та термін придатності – дивись на пакуванні. Номер партії співпадає з датою виготовлення.
Упаковка. По 10 капсул у блістері, по 3 блістери в пачці.
Категорія відпуску. Без рецепта.

Дієтична добавка. Не містить не містить генетично модифікованих організмів, ароматизаторів, барвників, антибіотиків, консервантів. Не є лікарським засобом. Може містити незначну залишкову кількість лактози. Не рекомендується використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.
Вироблено за ТУ У 23857915.001-97 зі змінами, що узгоджені Міністерством охорони здоров'я України.
* - на дату виробництва.
Маса нетто капсули - 200 мг (mg) ± 9%.

Вироблено в Україні.
Відповідає міжнародним вимогам до якості.