НВП «Аріадна®». Здоров'я в кожен дім!
Історія компанії Аріадна до 2020 року

Історія нашої компанії почалася в 1996 році, коли група вчених-ентузіастів поставила перед собою сміливу задачу: втілити в життя результати своїх наукових розробок і дати людям новий продукт, який зможе і лікувати, і попереджати хвороби.

Першим виробничим майданчиком вчених став один з найпотужніших на території колишнього СРСР мікробіологічних заводів - Одеський завод бактерійних і вірусних препаратів.

Уже 2000 року Науково-виробниче підприємство «Аріадна®» випускало три препарати: «Мультисорб®», «Біфілакт Екстра®», «Екстралакт®», які зберігають і покращують здоров'я людей. Однак криза неплатежів, дефіцит якісної сировини і падіння попиту на основну продукцію Одеського заводу бактерійних та вірусних препаратів призвели до різкого скорочення виробництва і зупинці заводу. Щоб зберегти і розвивати проект, його ініціаторам довелося прийняти дуже складне і сміливе рішення - перенести виробництво НВП «Аріадна®» на новий майданчик. Новий завод НВП «Аріадна®» був побудований з нуля.

У червні 2004 року наше підприємство випустило першу упаковку препаратів уже на новому заводі. Одночасно ми розширили асортимент і почали випуск ряду нових препаратів: «Ліволакт®» «Бебінорм®», «Лабілакт®», «Біфідумбактерин» і «Лактобактерин».

Популярність цих препаратів дала поштовх подальшому розвитку виробництва. У той же час разом з ростом виробництва збільшувалося число наших дистриб'юторів і партнерів.

У 2006 році НВП «Аріадна®» отримало першу Ліцензію на виробництво лікарських засобів.

На підприємстві систематично оновлюється і вдосконалюється обладнання, купуються сучасні прилади і засоби вимірювальної техніки.

З 2009 року ми впровадили безперервну програму навчання персоналу, яка підвищує кваліфікацію співробітників всіх ланок, контролює рівень їх професійних знань і навичок. Для реалізації програми ми залучаємо як зовнішніх консультантів, так і внутрішніх фахівців. Всі вони першокласні професіонали, які знають свою справу. Наші фахівці регулярно проходять навчання на профільних тренінгах з управління якістю, з виробництва та експлуатації обладнання, а також з продажу, маркетингу і рекламі.

У 2010 році було зареєстровано Технічні Умови на продукцію торгової марки «Праймікс®»: отримані реєстраційні посвідчення на біологічно-активні кормові добавки «Праймікс-Біонорм-К®» і «Праймікс-Альфасорб®», розпочато випуск цих добавок.

У червні 2010 року НВП «Аріадна®» стало членом Торгово-промислової палати України.

У червні 2010 року в Одеському Будинку вчених відбулася урочиста церемонія, присвячена десятиріччю НВП «Аріадна®». Робота нашого підприємства і співробітників була відзначена грамотами та почесними знаками Одеської обласної ради, Одеської міської ради, Одеської торгово-промислової палати.

За підсумками 2010 року НВП «Аріадна®» увійшло до рейтингу ТОП-50 бізнес-лідерів України.

У травні 2011 року ми завершили складний і масштабний проект - впровадили систему управління якістю на основі стандартів GMP. У тому ж 2011 році ми отримали безстрокову Ліцензію на виробництво лікарських засобів.

У червні 2011 року компанія провела Міжнародну конференцію «Інтенсивні технології свинарства і птахівництва». Конференція зібрала експертів науки і практики з України, Росії, Білорусії та Молдови. Ми обмінялися досвідом, обговорили перспективні напрямки розвитку та, в цілому, провели кілька чудових і дуже продуктивних днів разом. А завершили Конференцію загальною морською прогулянкою на катамарані вздовж узбережжя Одеської затоки.

У 2011 році фінансовий директор компанії увійшов в десятку кращих фінансових директорів України за версією журналу «& ФИНАНСИСТ».

У 2012 році була випущена серія сухих бактеріальних заквасок «МІО®» для приготування кисломолочних продуктів в домашніх умовах. Ми також почали випуск першої продукції з групи власних торгових марок - серія заквасок для компанії «Ашан Україна».

За даними щорічної статистики 2012 року за ефективні показники виробництва протягом року НВП «Аріадна®» було нагороджено Національним сертифікатом «Лідер галузі».

У 2013 році за підтримки Європейського Банку реконструкції та Розвитку (ЄБРР) і консалтингової компанії МНС-Груп ми почали складний і масштабний консалтинговий проект - впровадження інтегрованої системи управління якістю на основі стандартів GMP і ISO.

У травні 2013 року в місті Ясси (Румунія) відбулася V Європейська Виставка винаходів і Інновацій EUROINVENT 2013, на якій наше підприємство нагородили Золотою медаллю і Дипломом за інновації.

Підсумком тривалої роботи нашого R&D сектора в 2014 р стала розробка і реєстрація Технічних умов «Промені» на виробництво ряду інноваційних препаратів.

У 2014 році ми завершили консалтинговий проект і успішно пройшли сертифікацію за стандартами ISO-9001, ISO-22000, GMP. Атестацію проводили фахівці міжнародної сертифікаційної компанії TUV (ТЮФ. Мюнхен.). Урочисте вручення сертифікатів відбулося 13 лютого 2015 року. Сукупність використовуваних стандартів і процедур інтегрованої системи менеджменту якості гарантує, що кожна серія і кожна випущена одиниця готової продукції відповідає заданим вимогам до якості.

У 2015 році ми зустрічали з дружнім ознайомчим візитом делегацію директорів Європейського Банку реконструкції та Розвитку. Ми познайомили колег з асортиментом продукції, провели екскурсію по підприємству і підвели підсумки консалтингового проекту по впровадженню інтегрованої системи менеджменту якості, який виконувався при підтримці ЄБРР. Також, в якості одного з напрямків використання нашої продукції, членам делегації було продемонстровано модельний експеримент щодо зв'язування розливу нафтопродуктів модифікованим сорбентом «Альфасорб®» з поверхні води.

У 2016 році ми зареєстрували Технічні Умови «Біокорр®» на виробництво ряду інноваційних кормових добавок. Дана продукція дасть можливість виробникам тваринницької продукції і птахівникам ефективно (з високою конверсією корму в продукцію) вирощувати поголів'я без антибіотиків.

Для захисту інтелектуальної власності на інноваційні продукти і технологи ми отримуємо відповідні патенти:

27 листопада 2019 року в Держреєстрі патентів України зареєстрований Патент на «Композицію для лікування і профілактики захворювань печінки».

11 лютого 2019 року в Держреєстрі патентів України зареєстрований Патент на «Спосіб отримання глікопептідних препарату «Біовір®».

У 2019 ми зареєстрували документацію на закваску-біоконсервант «Форсіл®», призначену для силосування кормів. Дана закваска по ряду показників якості перевищує кращі закордонні аналоги і є однією з кращих в Україні. «Форсіл®» дозволяє отримувати стабільно високі результати при консервуванні легко- та важкосілосуємої рослинної маси. А ціна дози на 1 тонну корму - відчутно менше, ніж при використанні імпортних аналогів.

У лютому 2020 року було зареєстровано наш перший імуномодулятор в сфері тваринництва та птахівництва «Біовір®». Ми зуміли добитися дуже низької собівартісті цього продукту, що дозволить широко використовувати його в програмах безантібіотіческого вирощування тварин і птиці. Такі технології дозволяють людині отримувати м'ясо без залишків антибіотиків.

На початку 2020 року, як результат п'ятирічної R&D програми фармацевтичної розробки, випущені імуномодулятор «Імвел®» і імуностимулятор «Іммунотін®». Укладено договори з фармдістрібуторамі. Незабаром ці препарати з'являться в аптеках. З огляду на складну епідеміологічну ситуацію по ГРВІ, грипу, інших інфекційних захворювань, ця продукція внесе свій вклад в підтримку і зміцнення імунітету жителів України та інших країн.

Відзначимо, що розробку технологій і продуктів, клінічні дослідження ми ведемо в тісній співпраці з провідними науково-дослідними інститутами та науковими підрозділами університетів України та зарубіжжя. В рамках розробки таких спільних проектів нашими колегами захищений цілий ряд кандидатських і докторських дисертацій, опубліковано чимало статей, чим безумовно внесений певний внесок в пізнання навколишнього світу. А результати цих дослідницьких проектів - технології та препарати, тепер приносять людям користь.

Протягом 2020 роки ми плануємо випустити ряд нових препаратів, дослідження і реєстрація яких вже завершена.

Отже, така на сьогодні історія нашого Науково-виробничого підприємства «Аріадна®». Однак на цьому вона не закінчується. Розвиток не втрачає темпу, а значить, скоро в нашій історії з'являться нові глави ...