НВП «Аріадна®». Здоров'я в кожен дім!
Синбіотик.
Для нормалізації слизової оболонки та мікрофлори піхви.
Капсули вагінальні. Сприяє ефективному відновленню здорової мікрофлори піхви при дисбактеріозах різної етіології. Активний антогонист патогенної мікрофлори піхви. Сприяє усуненню молочниці (в т.ч. після різного роду втручань, терапії антибіотиками, ін. протизапальними або протигрибковими препаратами).

Лабілакт

Склад:
- живі ліофілізовані бактерії 6 млрд. (billions) КУО*(СFU/g): Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus plantarum, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium adolescentis – 170мг (mg);
- лактулоза – 20мг (mg).
Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид, магнію стерарат - 10 мг (mg).
Форма випуску: капсули вагінальні.

Важливо знати:
Жіноча репродуктивна система анатомічно являє собою послідовність порожніх органів: вульва → переддень піхви → піхва → канал шийки матки → матка → маткові труби, які безпосередньо чи опосередковано контактують із зовнішнім середовищем. З огляду на настільки тісний контакт, в жіночому репродуктивному тракті існує розвинена система взаємодоповнюючих і синергетичних захисних механізмів для протистояння патогенним інфекційним факторам (особливості анатомічної будови; постійне оновлення епітеліального шару піхви з періодичним злущуванням поверхневих клітин, фізичні та хімічні властивості вагінальної рідини, що представляє собою секрет цервікальних залоз, ендометрія і ендосальпінкса, а також транссудат кровоносних і лімфатичних судин; циклічний менструальний апоптоз; кисле середовище піхви і мікрофлора), які в сукупності забезпечують так звану колонізаційну резистентність. Головним захисним механізмом цієї системи є сталість кількісного та видового складу нормальної мікрофлори, що запобігає заселенню піхви патогенними мікроорганізмами або надмірне розмноження умовно-патогенних мікроорганізмів, що входять до складу нормального мікроценозу, а також контамінацію їх за межі своїх екологічних ніш [1]. У новонародженої дівчинки піхва стерильна, але вже до кінця першої доби вона колонізується аеробними і факультативно-анаеробними мікроорганізмами, сукупність яких формує нормальний біоценоз геніального тракту. У дівчаток в період дитинства до 82-90% всієї мікробної популяції складають бактерії роду Bifidobacterium. Однак в пубертатний період, під впливом ендогенних естрогенів, внаслідок активації овариальной функції відбувається збільшення товщини епітеліального шару і накопичення в клітинах вагінального епітелію глікогену, а на поверхні вагінального епітелію збільшується кількість рецепторних ділянок для адгезії лактобактерій. З цього моменту піхву заселяються лактобактерії. В подальшому вони стають домінуючими мікроорганізмами (в концентрації 106-108 КУО / мл) в загальній мікробній біомасі піхви протягом усього репродуктивного періоду у жінок. Індігенна мікрофлора піхви представлена переважно Lactobacillus spp., які займають 95-98% всього пулу мікроорганізмів, який формує мікробіоценоз [2]. У жінок з аномальним складом (порушенням складу) мікрофлори піхви фактично зруйнований головний захисний механізм репродуктивної системи. Підвищується ризик захворювань органів репродуктивної системи. Підвищується ризик розвитку симптоматичних інфекцій піхви та/або сечового міхура [4]. Підвищується ризик зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом та передчасних пологів.

Фармакологічні властивості компонентів.
Властивості капсул вагінальних синбіотичних Лабілакт зумовлені компонентами та їх синергічним поєднанням. Синбіотик – це сучасна форма пробіотичного препарату, в якій поєднано властивості пробіотика та пребіотика.

Пробіотична дія. Лактобактерії, що входять до складу капсул вагінальних синбіотичних Лабілакт, в якості джерела поживних речовин використовують вагінальний глікоген, який вони трансформують в молочну кислоту шляхом ферментації. Молочна кислота сприяє стабільному зрушенню рН вагінального середовища в кислу сторону до 3,8-4,4, що створює несприятливі умови для росту і розмноження решти мікрофлори. Винятком є період менструації.. Лактобактерії, що входять до складу Лабілакт, мають активні адгезивні властивості, за рахунок чого - конкурують з патогенною і умовно-патогенною мікрофлорою за поживні субстрати. Лактобактерії продукують перекис водню (H2O2), який при взаємодії з пероксидазою цервікального слизу і галоїдними сполуками пригнічує ріст і перешкоджає розмноженню облігатних анаеробів і умовно-патогенних мікроорганізмів [1]. Лактобактерії виробляють антибіотикоподібні субстанції – бактеріоцини. Бактеріоцини – це низькомолекулярні білки, здатні фіксуватися на специфічних рецепторах мікробної клітини і викликати дестабілізацію їх мембрани, витік ендоплазми і руйнування патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів, грибів. Лактобактерії мають природну хромосомну стійкість до низки антибіотиків. У мікрофлорі піхви біфідобактерії пристутні приблизно у 10% обстежених. Вони, також як і лактобактерії, захищають слизову оболонку піхви від впливу патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів, їх токсинів [3]. Пребіотична дія. Лактулоза є селективним живильним середовищем для бактерій, що входять до складу Лабілакт.. Наявність її у препараті забезпечує можливість розвитку корисних бактерій навіть за умов відсутності ендогенного глікогену. Продукти бактеріального метаболізму лактулози (коротколанцюгові жирні кислоти) також знижують рН вмісту піхви [5]. Важливою захисною функцією біфідо- та лактобактерій, що входять до складу капсул вагінальних синбіотичних Лабілакт є їх антитоксична дія. Вони попереджають надлишковий синтез токсинів умовно-патогенною флорою, знижують популяційний рівень останньої і забезпечують руйнування токсичних субстанцій; вони мають винятково велике значення в підвищенні загальної детоксикаційної функції макроорганізма [ 7].

Імуномодулююча дія. Склад капсул вагінальних синбіотичних Лабілакт сформовано так, щоб найбільш природно, фізіологічно і водночас ефективно виявляти імуномодулюючу дію.
Лактобактерії, що входять до складу Лабілакт, стимулюють фагоцитарну активність нейтрофілів, макрофагів, впливають на синтез імуноглобулінів, на утворення інтерферонів, інтерлейкінів і фактора некрозу пухлин, сприяють нормалізації пригніченої імунної системи, а за умови її нормального функціонування не порушують її роботу [8]. Імуномодулюючу дію штамів лактобактерій, що входять до складу Лабілакт, пов'язують із присутністю в їх клітинних стінках пептидогліканів і тейхоєвих кислот – поліклональних індукторів та імуномодуляторів.

Біфідобактерії здійснюють імуномодулюючу дію через гальмування запальних реакцій, регулювання експресії ТLR (Toll-like receptors), активації DCs (Dendritic клітин) і NK (Natural Killer) , проліферації лімфоцитів, балансування Т-хелперів (Th1 / Th2), секреції специфічного IgA, який додатково обмежує мікробну взаємодію з епітелієм [9].

За рахунок вищеописаних властивостей капсули вагінальні сінбіотичні Лабілакт мають високу ефективність та рекомендуються до широкого застосування.

Ключові параметри ефективності Лабілакт безпосередньо залежать від наступних факторів:
- Широкий спектр корисних видів бактерій і їх висока концентрація максимально збільшують ймовірність успішної колонізації ними піхви.
- Висока природна антагоністична активність і стійкість до кислого середовища піхви.
- Висока природна антибіотикостійкими і адгезія до епітелію піхви; властивості сприяти відновленню нормального фізіологічного стану ворсинок епітелію.
- Застосування додаткового компонента-синергиста.

Найважливішим аспектом безпеки Лабілакта є відсутність в його складі:
а) генетично модифікованих мікроорганізмів;
б) організмів умовно-патогенної мікрофлори;
в) плазмідної ДНК в культурах використаних мікроорганізмів, які формують склад Лабілакта.

Показання:
Застосування капсул вагінальних синбіотичних Лабілакт показано:
- при корекції вагінального дисбактеріозу, в т.ч. при кандидозі і гарднереллезе (молочниці);
- при бактеріальних і вірусних захворюваннях, що передаються статевим шляхом (хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, трихомоніаз, генітальний герпес (в т.ч. цитомегаловірус), гонорея, сифіліс, бактеріальний вагіноз, папіломавірусна інфекція і т.д .;
- при запальних захворюваннях органів малого тазу (вульвовагініт, ендоміометрит, сальпінгіт, кольпіт, цервіцит, параметрит і ін.);
- з метою зниження частоти рецидивів запальних захворювань жіночої статевої сфери;
- при відновленні складу мікрофлори піхви в підлітковому віці;
- при нормалізації складу мікрофлори піхви при підготовці до вагітності і у вагітної - в ході її підготовки до пологів;
- при клімактеричному синдромі;
- останні два дні і відразу після місцевого або системного застосування антибіотиків, антибактеріальних, протимікробних, протигрибкових та нестероїдних протизапальних препаратів.
Застосування Лабілакт останні два дні та одразу після місцевого або системного застосування антибіотиків, антибактеріальних, протимікробних, протигрибкових та нестероїдних протизапальних препаратів проти захворювань, що передаються статевим шляхом, запальних захворювань жіночої статевої сфери. Ці засоби значно ускладнюють дисбіотичні розлади, що наявні при будь-якому гінекологічному захворюванні, а їх нераціональне використання призводить до штучного формування резервуарів патогенної мікрофлори з множинною антибіотикорезистентністю [4]. Порушується мікроекологічне середовище і природна колонізаційна резистентність у всьому організмі, в тому числі і в вагінальному біотопі. При використанні даних препаратів знищуються не лише патогенні бактерії, але й всі представники нормальної мікрофлори піхви, включаючи Lactobacillus spp. Лабілакт сприяє оптимальному відновленню вагінальної мікрофлори.

Застосування Лабілакт при корекції вагінальних дисбіозів (кандидозу, гарднерельозу). Вагінальний кандидоз (молочниця) звичайно розвивається на тлі порушеного мікробіома, тому в багатьох випадках бере участь в патологічному процесі в асоціації з бактеріальними і вірусними патогенами. Вагінальний кандидоз набуває особливого значення в акушерській практиці, оскільки може стати фактором ризику самовільного викидня, передчасних пологів, народження дітей з малою масою тіла, розвитку хронічної гіпоксії, внутрішньоутробної інфекції, хоріоамніоніта, ендометриту в післяпологовому періоді, виникнення ранової інфекції родових шляхів [11]. Гарднерели зустрічаються у 50% сексуально активних жінок. G.vaginalis продукують токсичні біопродукти, до яких відносяться муколітичні ферменти і гемолізини [12].Нормалізація природної мікрофлори піхви та її рН є ключовим профілактичним і лікувальним заходом. Застосування капсул вагінальних синбіотичних Лабілакт сприяєскороченню тривалості симптомів інтоксикації, забезпечує більш виражені позитивні зміни мікробіоценозу, як у вигляді зростання чисельності і активності облігатної мікрофлори, так і зниження активності патогенної мікрофлори і нормалізації балансу аеробно-анаеробних популяцій мікроорганізмів.

Застосування Лабілакт для нормалізації складу вагінальної мікрофлори вагітної в ході її підготовки до пологів. Кількість біфідобактерій в складі вагінального мікробіома значно менша, ніж лактобактерій, проте під час вагітності та особливо в передродовому періоді популяційний рівень біфідобактерій у вагінальному мікробіомі різко зростає, що пов'язано з еволюційно сформованою функцією біфідобактерій як природного фактора захисту організму новорожденного від колонізації його потенційними патогенами [10]. Лабілакт сприяє корегуванню кількісного та якісного складу біфідобактерій.

Застосування Лабілакт з метою зниження ризику зараження інфекціями, які передаються статевим шляхом. На тлі дисбактеріозу і обумовленого ним високого pH вагіни - різко збільшується ризик зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом. Лабілакт сприяє відновленню складу мікрофлори, тим самим запобігаючи проникненню патогенних мікроорганізмів.

Застосування Лабілакт при відновлення складу вагінальної мікрофлори у підлітковому віці. Дисбаланс кількісного та якісного складу вагінальної мікрофлориу підлітковому віці призводить до цілого ряду проблем, які в подальшому призводять до виникнення гінекологічних захворювань, безплідності і т.д. Інфекційно-запальні захворювання урогенітального тракту є серйозною проблемою здоров'я дітей і підлітків і займають в загальній структурі дитячої та підліткової гінекологічної патології до 60-70%. Вони можуть сприяти, у наступному, зниженню репродуктивного потенціалу, розвитку гестаційних та перинатальних ускладнень. [13].Підлітковий вік є критичним періодом коли можлива успішна корекція різних патологічних станів жіночої статевої системи в їх початкових проявах. Включення до комплексну заходів капсул вагінальних синбіотичних Лабілакт сприяє відновленню порушеного біоценозу піхви.

Застосування Лабілакт з метою зниження частоти рецидивів запальних захворювань жіночої статевої сфери. При запальних захворюваннях жіночої статевої сферивиникає глибоке порушення мікробіоценозу урогенітального і кишкового трактів. Дисбактеріоз піхви II- III ступеню виявлено у 67,5%, дисбактеріоз кишечнику II-III ступеню у 50% пацієнток [14]. Застосування капсул вагінальних синбіотичних Лабілакт позитивно впливає на клінічний перебіг захворювання, що проявляється в зниженні лихоманки, купіруванні больового синдрому, скороченні термінів стаціонарного лікування в середньому на 1-2 дня, нормалізації психоемоційної сфери жінок, зменшенню випадків рецидивів даної патології з 35% до 10%.

Застосування Лабілакт в комплексі заходів при клімактеричному синдромі. Урогенітальні розлади у жінок в постменопаузальному періоді становлять велику проблему. Свербіж, печіння, хворобливі відчуття, сухість піхви, болісний статевий акт. В пременопаузі циркулюючі естрогени сприяють колонізації піхви лактобактеріями, які виробляють молочну кислоту з карбогідратів (глікогену) і підтримують низький рівень рН у піхві, що пригнічує ріст багатьох уропатогенов. Дефіцит естрогенів під час менопаузи сприяє зменшенню проліферації епітелію піхви і уротелія. Внаслідок зниження рівня естрогенів, рН середовища піхви збільшується, лактобактерії зникають з вагінальної мікрофлори і піхва колонізується патогенами, особливо E.coli. Ця колонізація, збільшує ризик висхідної інфекції сечових шляхів, з розвитком клінічної картини урогенітальних розладів [15].
Застосування капсул вагінальних синбіотичних Лабілакт в комплексі заходів дає змогувідновити нормальний баланс вагінальної мікрофлори і попередити розвиток інфекційно-запальних процесів.
Рекомендації до застосування Лабілакт: допоміжний засіб для підтримки фізіологічного стану слизової оболонки піхви та захисту від негативних факторів.
Спосіб застосування. Мінімальна рекомендована добова доза становить: - по 1 капсулі на добу (на ніч) інтравагінально. Капсулу слід, попередньо змочити кип'яченою водою. Лежачи, ввести капсулу глибоко в піхву.
Перед застосуванням рекомендовано проконсультуватися з лікарем.
Підвищена доза можлива за рекомендацією лікаря.
Мінімальна рекомендована тривалість курсу:: 10 днів.

Протипоказання
: Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату.

Зберігання: при температурі від 0º до 25 ºС та відносній вологості повітря не вище 75 % у недоступному для дітей місці.
Рекомендовано зберігати в холодильнику. Уникати заморожування.
Термін придатності: Дату виробництва і строк придатності - дивись на бістері. Номер партії збігається з датою виробництва.
Упаковка: по 10 капсул у блістері, 1 блістер у пачці.
Категорія відпуску. Без рецепта.

Капсули вагінальні. Гігіенично-профілактичний засіб. Не містить генно-модифікованих організмів, барвників, ароматизаторів, антибіотиків і консервантів. Не є лікарським засобом.
Вироблено за ТУ У 20.4-31034548-001:2012 зі змінами, що узгоджено Міністерством охорони здоров'я України.
* на дату виробництва
Маса нетто капсули: 200мг (mg) ± 9%.

Вироблено в Україні.
Відповідає міжнародним вимогам до якості.