Лабілакт
Склад:
- живі ліофілізовані бактерії 6 млрд. (billions) КУО*(СFU/g): Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus plantarum, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium adolescentis – 170мг (mg);
- лактулоза – 20мг (mg).
Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид, магнію стерарат - 10 мг (mg).
Форма випуску: капсули вагінальні.
Важливо знати:
Жіноча репродуктивна система анатомічно являє собою послідовність порожніх органів: вульва → переддень піхви → піхва → канал шийки матки → матка → маткові труби, які безпосередньо чи опосередковано контактують із зовнішнім середовищем. З огляду на настільки тісний контакт, в жіночому репродуктивному тракті існує розвинена система взаємодоповнюючих і синергетичних захисних механізмів для протистояння патогенним інфекційним факторам (особливості анатомічної будови; постійне оновлення епітеліального шару піхви з періодичним злущуванням поверхневих клітин, фізичні та хімічні властивості вагінальної рідини, що представляє собою секрет цервікальних залоз, ендометрія і ендосальпінкса, а також транссудат кровоносних і лімфатичних судин; циклічний менструальний апоптоз; кисле середовище піхви і мікрофлора), які в сукупності забезпечують так звану колонізаційну резистентність. Головним захисним механізмом цієї системи є сталість кількісного та видового складу нормальної мікрофлори, що запобігає заселенню піхви патогенними мікроорганізмами або надмірне розмноження умовно-патогенних мікроорганізмів, що входять до складу нормального мікроценозу, а також контамінацію їх за межі своїх екологічних ніш [1]. У новонародженої дівчинки піхва стерильна, але вже до кінця першої доби вона колонізується аеробними і факультативно-анаеробними мікроорганізмами, сукупність яких формує нормальний біоценоз геніального тракту. У дівчаток в період дитинства до 82-90% всієї мікробної популяції складають бактерії роду Bifidobacterium. Однак в пубертатний період, під впливом ендогенних естрогенів, внаслідок активації овариальной функції відбувається збільшення товщини епітеліального шару і накопичення в клітинах вагінального епітелію глікогену, а на поверхні вагінального епітелію збільшується кількість рецепторних ділянок для адгезії лактобактерій. З цього моменту піхву заселяються лактобактерії. В подальшому вони стають домінуючими мікроорганізмами (в концентрації 106-108 КУО / мл) в загальній мікробній біомасі піхви протягом усього репродуктивного періоду у жінок. Індігенна мікрофлора піхви представлена переважно Lactobacillus spp., які займають 95-98% всього пулу мікроорганізмів, який формує мікробіоценоз [2]. У жінок з аномальним складом (порушенням складу) мікрофлори піхви фактично зруйнований головний захисний механізм репродуктивної системи. Підвищується ризик захворювань органів репродуктивної системи. Підвищується ризик розвитку симптоматичних інфекцій піхви та/або сечового міхура [4]. Підвищується ризик зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом та передчасних пологів.
Фармакологічні властивості компонентів.
Властивості капсул вагінальних синбіотичних Лабілакт зумовлені компонентами та їх синергічним поєднанням. Синбіотик – це сучасна форма пробіотичного препарату, в якій поєднано властивості пробіотика та пребіотика.
Пробіотична дія. Лактобактерії, що входять до складу капсул вагінальних синбіотичних Лабілакт, в якості джерела поживних речовин використовують вагінальний глікоген, який вони трансформують в молочну кислоту шляхом ферментації. Молочна кислота сприяє стабільному зрушенню рН вагінального середовища в кислу сторону до 3,8-4,4, що створює несприятливі умови для росту і розмноження решти мікрофлори. Винятком є період менструації.. Лактобактерії, що входять до складу Лабілакт, мають активні адгезивні властивості, за рахунок чого - конкурують з патогенною і умовно-патогенною мікрофлорою за поживні субстрати. Лактобактерії продукують перекис водню (H2O2), який при взаємодії з пероксидазою цервікального слизу і галоїдними сполуками пригнічує ріст і перешкоджає розмноженню облігатних анаеробів і умовно-патогенних мікроорганізмів [1]. Лактобактерії виробляють антибіотикоподібні субстанції – бактеріоцини. Бактеріоцини – це низькомолекулярні білки, здатні фіксуватися на специфічних рецепторах мікробної клітини і викликати дестабілізацію їх мембрани, витік ендоплазми і руйнування патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів, грибів. Лактобактерії мають природну хромосомну стійкість до низки антибіотиків. У мікрофлорі піхви біфідобактерії пристутні приблизно у 10% обстежених. Вони, також як і лактобактерії, захищають слизову оболонку піхви від впливу патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів, їх токсинів [3]. Пребіотична дія. Лактулоза є селективним живильним середовищем для бактерій, що входять до складу Лабілакт.. Наявність її у препараті забезпечує можливість розвитку корисних бактерій навіть за умов відсутності ендогенного глікогену. Продукти бактеріального метаболізму лактулози (коротколанцюгові жирні кислоти) також знижують рН вмісту піхви [5]. Важливою захисною функцією біфідо- та лактобактерій, що входять до складу капсул вагінальних синбіотичних Лабілакт є їх антитоксична дія. Вони попереджають надлишковий синтез токсинів умовно-патогенною флорою, знижують популяційний рівень останньої і забезпечують руйнування токсичних субстанцій; вони мають винятково велике значення в підвищенні загальної детоксикаційної функції макроорганізма [ 7].
Імуномодулююча дія. Склад капсул вагінальних синбіотичних Лабілакт сформовано так, щоб найбільш природно, фізіологічно і водночас ефективно виявляти імуномодулюючу дію.
Лактобактерії, що входять до складу Лабілакт, стимулюють фагоцитарну активність нейтрофілів, макрофагів, впливають на синтез імуноглобулінів, на утворення інтерферонів, інтерлейкінів і фактора некрозу пухлин, сприяють нормалізації пригніченої імунної системи, а за умови її нормального функціонування не порушують її роботу [8]. Імуномодулюючу дію штамів лактобактерій, що входять до складу Лабілакт, пов'язують із присутністю в їх клітинних стінках пептидогліканів і тейхоєвих кислот – поліклональних індукторів та імуномодуляторів.
Біфідобактерії здійснюють імуномодулюючу дію через гальмування запальних реакцій, регулювання експресії ТLR (Toll-like receptors), активації DCs (Dendritic клітин) і NK (Natural Killer) , проліферації лімфоцитів, балансування Т-хелперів (Th1 / Th2), секреції специфічного IgA, який додатково обмежує мікробну взаємодію з епітелієм [9].
За рахунок вищеописаних властивостей капсули вагінальні сінбіотичні Лабілакт мають високу ефективність та рекомендуються до широкого застосування.
Ключові параметри ефективності Лабілакт безпосередньо залежать від наступних факторів:
- Широкий спектр корисних видів бактерій і їх висока концентрація максимально збільшують ймовірність успішної колонізації ними піхви.
- Висока природна антагоністична активність і стійкість до кислого середовища піхви.
- Висока природна антибіотикостійкими і адгезія до епітелію піхви; властивості сприяти відновленню нормального фізіологічного стану ворсинок епітелію.
- Застосування додаткового компонента-синергиста.
Найважливішим аспектом безпеки Лабілакта є відсутність в його складі:
а) генетично модифікованих мікроорганізмів;
б) організмів умовно-патогенної мікрофлори;
в) плазмідної ДНК в культурах використаних мікроорганізмів, які формують склад Лабілакта.
Показання:
Застосування капсул вагінальних синбіотичних Лабілакт показано:
- при корекції вагінального дисбактеріозу, в т.ч. при кандидозі і гарднереллезе (молочниці);
- при бактеріальних і вірусних захворюваннях, що передаються статевим шляхом (хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, трихомоніаз, генітальний герпес (в т.ч. цитомегаловірус), гонорея, сифіліс, бактеріальний вагіноз, папіломавірусна інфекція і т.д .;
- при запальних захворюваннях органів малого тазу (вульвовагініт, ендоміометрит, сальпінгіт, кольпіт, цервіцит, параметрит і ін.);
- з метою зниження частоти рецидивів запальних захворювань жіночої статевої сфери;
- при відновленні складу мікрофлори піхви в підлітковому віці;
- при нормалізації складу мікрофлори піхви при підготовці до вагітності і у вагітної - в ході її підготовки до пологів;
- при клімактеричному синдромі;
- останні два дні і відразу після місцевого або системного застосування антибіотиків, антибактеріальних, протимікробних, протигрибкових та нестероїдних протизапальних препаратів.