НВП «Аріадна®». Здоров'я в кожен дім!
Натуральний детоксикант.
Володіє додатковими властивостями.
Ефективний засіб для комплексної нормалізації функціонування органів шлунково-кишкового тракту, ендокринної та серцево-судинної систем. Ефективний детоксикант.

Мультисорб

Склад. Один пакет містить:
- комплекс активованих біополімерів (целюлоза, геміцеллюлози, лігнін, пектин) - 3500 мг (mg).
Форма випуску: пакети.

Фармакологічні властивості комп`онентів.
Мультисорб - детоксикант на основі натуральних активованих біополімерів.
Відповідає вимогам до сучасних сорбентів:
- зв'язує і виводить водо- і жиророзчинні токсини;
- зв'язує і виводить алергени;
- припиняє аутоинтоксикації;
- є специфічним (в основному, зв'язує молекули середнього і великого розміру, іони важких металів - основні отруйні речовини);
- не травмує слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, що дозволяє регулярне тривале застосування;
- зручний у застосуванні, його можна вживати разом з водою або їжею.

Важливо знати. Шкідливі речовини потрапляють в організм разом з їжею, водою або повітрям. Найчастіше трапляються отруєння алкоголем, неякісними продуктами, промисловими і побутовими хімікатами - токсинами зовнішнього походження (екзотоксинами). Отруюють організм і ендотоксини, які утворюються в результаті хронічних запальних процесів, вірусних і бактеріальних інфекцій, опіків, порушень обміну речовин (цукровий діабет, атеросклероз, ожиріння, порушення роботи нирок, печінки і жовчовивідних шляхів та ін.).

При отруєнні екзотоксинами зазвичай необхідні короткі курси застосування енетросорбентів (10-12 днів). У таких випадках можливе застосування як органічних сорбентів (Мультисорб), так і сорбентів неорганічних - вироблених на підставі активованого вугілля, смектитів або інших кремнієвих сполук.

При отруєнні ендотоксинами і при хронічних захворюваннях зазвичай необхідні тривалі і повторювані курси застосування сорбентів. У таких випадках застосування неорганічних сорбентів не рекомендоване. В наслідок своєї природи, вони, при застосуванні повноцінної дозування, травмують слизову кишечнику і провокують запор. Саме в таких випадках особливо корисний органічний сорбент Мультисорб, оскільки він фізіологічний і може застосовуватися курсами до трьох місяців з тижневими перервами між курсами; а також тому, що на відміну від неорганічних сорбентів, він сприяє відновленню слизової, сприяють розм'якшенню калових мас і нормалізує дефекацію.

Внаслідок свого органічного походження Мультисорб забезпечує стійкий і необоротний захоплення токсинів і алергенів. Біополімери, що входять до складу Мультисорбу, не тільки сорбують алергени і сприяють виведенню їх з організму, але і знижують чутливість організму до них. Пектин, целюлоза і геміцеллюлози виступають живильним середовищем для нормальної мікрофлори кишечнику. Під її впливом вони перетворюються в органічні кислоти, які знижують рН в кишечнику. Це запобігає бактеріальному утворення гістаміну - медіатора алергії. При застосуванні Мультисорбу виведення екзо-і ендотоксинів відбувається прискорено, скорочується тривалість їх контакту з організмом. Поступово зменшуються симптоми отруєння (блювота, діарея, підвищення температури), знижується навантаження на печінку.

Мультисорб, за рахунок градієнта концентрацій, сприяє переміщенню з внутрішнього середовища організму (кров, лімфа, інтерстицій) у травний тракт, різних токсичних речовин - молекул середніх розмірів - олігопептидів, амінів, іонів важких металів та інших сполук з подальшим виведенням їх з організму.

Мультисорб пов'язує молекули середнього і великого розміру: продукти гниття білків, жовчні кислоти, пестициди, важкі метали - основні отруйні речовини. При цьому мікроелементи, амінокислоти і вітаміни Мультисорб пов'язує в значно меньшій кількості, проявляючи властивості селективної сорбції.

Механізм дії Мультисорбу дозволяє його тривале і нетравматичний для шлунково-кишкового тракту застосування. Мультисорб можна застосовувати разом з м'якою їжею, кашею, йогуртами, соками і т.п. Це робить можливим застосування Мультисорбу дітьми.

Целюлоза та лігнін, що входять до складу Мультисорбу, пов'язують жовчні кислоти, посилюючи процес перетворення в них холестерину. Таким чином, знижується рівень холестерину в крові (поліпшується ліпідний спектр крові). Зв'язування жовчних кислот в кишечнику підвищує колоїдну стабільність жовчі і знижує ймовірність розвитку жовчнокам'яної хвороби.

Мультисорб має виражені властивості пребіотику. Пребіотичні компоненти стимулюють розвиток нормальної мікрофлори кишечнику. Це знижує ризик розвитку захворювань, пов'язаних з умовно-патогенною мікрофлорою. Крім того, органічні кислоти (що утворилися в результаті метаболізму пребіотиків, що входять до складу Мультисорбу) всмоктуються слизовою оболонкою кишечнику і стають додатковим джерелом енергії для організму.

Покращуючи стан шлунково-кишкового тракту, очищуючи ворсинки епітеліального шару, сприяючи їх відновленню, Мультисорб сприяє приживлюваності нормальних бактерій на епітелію кишечнику, «розвантажує» підшлункову залозу і сприяє нормалізації функції синтезу ферментів. Мультисорб активує пристінкове засвоєння біологічно активних речовин (прийнятих перорально) в кишечнику (води, електролітів, лікарських засобів, вітамінів, мікроелементів, іммуномодуляторів, гепатопротекторів, антибіотиків таі ін.). Це дуже важливо при хронічних захворюваннях і спільному прийомі препаратів.

Компоненти Мультисорбу здатні утримувати воду, маса якої в 5 разів перевищує їх сумарну масу. Це збільшує обсяг вмісту кишечнику, підсилює перистальтику, прискорює кишковий транзит. Мультисорб не блокує роботу кишечнику, а нормалізує її, запускаючи природний механізм, заснований на застосуванні дієтичних волокон. Мультисорб показано застосовувати для виведення токсинів і алергенів з організму при гострих і хронічних інтоксикаціях, в тому числі і при харчових отруєннях, токсикозах вагітності [1], алкогольних отруєннях, запорах, метаболічному синдромі (ожиріння, гіпертонічна хвороба) [2], хронічних гастроентероколітах, бескам'яному холециститs, дискінезії жовчовивідних шляхів, гепатитах, цукровому діабеті [3], атеросклерозі [4], ішемічної хвороби серця [5,6], для введення в дієтичне харчування при ацетонемічному синдромі.

Компоненти Мультисорбу не розщеплюються організмом людини і не всмоктуються в кров через стінку кишечнику.

За рахунок вищеописаних властивостей Мультисорб має високу ефективність і рекомендується до широкого застосування.

Показаний:
- при інтоксикаціях (отруєннях) екзогенного (харчові, хімічні, лікарські, важкими металами, радіонуклідами, пестицидами та ін.) та ендогенного походження (що виникають при різних захворюваннях і дисфункції внутрішніх органів);
- при бактеріальних (включаючи сальмонельоз та ін.) та вірусних (включаючи герпес, гепатит А і В та ін.) інфекціях;
- при бактеріальної ангіні, запаленні легенів і інших захворюваннях органів дихальної системи (для зниження ендотоксемії);
- при алкогольних інтоксикаціях та харчових токсикоінфекціях;
- при ацетонемічному синдромі;
- при токсикозах вагітності;
- при функціональної недостатності печінки, гепатиті, цирозі (виконує функції гепатопротектора);
- при функціональної недостатності нирок та пієлонефриті (нефропротектор; токсичні речовини з крові секретуються в просвіт кишки і потім абсорбуються Мультисорбом і виводяться з організму);
- при функціональної недостатності підшлункової залози;
- при холециститах, дискінезіях жовчовивідних шляхів (пов'язує жовчні кислоти і стабілізує колоїдний стан жовчі, чим перешкоджає утворенню жовчних каменів);
- для зниження рівня холестерину в крові та зниження ризику розвитку атеросклерозу;
- при цукровому діабеті;
- при ішемічній хворобі серця;
- при метаболічному синдромі (ожиріння, гіпертонічна хвороба);
- при алергічних захворюваннях і станах (атопічний дерматит, нейродерміт, кропив'янка, бронхіальна астма та ін.), а також при підвищеній сенсибілізації організму;
- при акне (прищі, вугрі) та інших захворюваннях шкіри;
- при псоріазі (знижується рівень малонового діальдегіду, зростає рівень каталази і глутатіонпероксидази, що в цілому свідчить про підвищення функціональної активності антиоксидантної системи);
- при гельмінтозах (продукти життєдіяльності гельмінта викликають ендотоксикоз та алергічні реакції);
- як цитопротектор - сприяє відновленню пошкодженого епітелію кишечнику таі клітин інших внутрішніх органів при різних захворюваннях;
- при кишковій недостатності (розлад травлення); для нормалізації функціонування травної системи та органів шлунково-кишкового тракту (в т.ч. в ранній післяопераційний період (протягом 7-10 діб) після втручань в шлунково-кишковому тракті); полегшує функціонування («розвантажує») органи шлунково-кишкового тракту, призводить їх функціонування в збалансований стан;
- при колітах, гастритах, гастроентеритах - як гастропротектор (не в гострий період);
- для нормалізації перистальтики кишечнику та розм'якшення калових мас (при запорах).
Спосіб застосування. Рекомендована добова доза становить:
- дітям від 3 до 6 років - по 1 пакету один раз на добу
- дітям від 6 до 12 років - по 1 пакету 1-2 рази на добу;
- дітям від 12 років та дорослим - по 1 пакету 1-3 рази на добу.
Для застосування вміст пакету Мультисорб слід розвести в невеликій кількості теплої води 30-50 мл (ml) до отримання кашкоподібної суспензії. Суспензію приймати перорально. Забороняється вживання сухого порошку Мультисорб всередину (для запобігання поперхування).
Розкритий пакет і суспензію не зберігати.
Застосування Мультисорбу, вимагає прийняття рідини не менше 1-1,5 л (l) на добу. При недотриманні водного режиму можлива поява закрепівв.
Не рекомендується перевищувати вказану кількість дозування.
Рекомендується застосовувати за 30-60 хв. (min) до їжі.
Можливе застосування з нежирної їжею - йогуртом, супом, салатом, кашею тощо.
Між прийомом Мультисорб і ліків (перорально) - рекомендується робити перерву в часі - більше 60 хв. (min).
Мінімальна рекомендована тривалість курсу - 10 днів.

Попередження: кількість і спосіб застосування жінкам в період вагітності і лактації визначає лікар.
Застереження. На початку прийому може бути тимчасове ослаблення випорожнень, що не є підставою для скасування прийому препарату.
Протипоказання: діти до 3 років, підвищена чутливість до компонентів препарату; біль в зоні шлунково-кишкового тракту (ШКТ), виразки органів шлунково-кишкового тракту в стадії загострення; непрохідність або кровотеча шлунково-кишкового тракту; гострий панкреатит; гострий холецистит; гострий період (або загострення) інших захворювань.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами - не впливає.

Зберігання: в оригінальній упаковці, в чистих провітрюваних приміщеннях, в місцях, захищених від прямого попадання сонячних променів, при температурі не вище 25 °С та відносній вологості повітря не вище 80% в недоступному для дітей місці.
Термін придатності: дату виробництва та строк придатності - см. на пакеті.
Номер партії співпадає з датою виробництва.
Упаковка: 20 пакетів.
Категорія відпуску: без рецепта.

Дієтична добавка II-1. Не містить генетично модифікованих організмів, барвників, ароматизаторів, антибіотиків і консервантів. Не є лікарським засобом. Може містити незначну кількість білку злакових. Не рекомендується використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.
Вироблено за ТУ У 10.8-31034548-002:2013 зі змінами, погодженими Міністерством охорони здоров'я України.
Маса нетто пакета: 3500 мг (mg) ± 7,5%.

Вироблено в Україні.
Відповідає міжнародним вимогам до якості.